VOCH Správy Rôzne

Námestie pred rekonštrukciou: Pamätáte si starú fontánu?

Len pár rokov dozadu a predsa už trochu retro. Spomínate si na michalovské námestie pred rekonštrukciou?

Ilustračný obrázok k článku Námestie pred rekonštrukciou: Pamätáte si starú fontánu?
Zdroj: TASR

Na súčasnú podobu michalovského centra sme si rýchlo zvykli a niekedy je ťažké uveriť, že to bolo len pred pár rokmi, keď naše námestie vyzeralo úplne inak. Spomínate si ešte? Zábery pred rekonštrukciou vám osviežia pamäť.

Nová dlažba i fontána

Starý asfalt nahradila nová dlažba. Postavili novú fontánu, chodníky, cyklistickú trasu a parkovacie miesta. Na pešej zóne pribudli nové lavičky, pitné fontány, okrasná zeleň a verejné osvetlenie.

Námestie získalo spolu s priľahlými ulicami po rekonštrukcii nový nádych. Túto tvár má námestie len pár rokov. Mesto Michalovce začalo rozsiahlu rekonštrukciu Námestia slobody v júli roku 2010.

Šachovnica

Michalovčania tak pokračovali v obnove centrálnej mestskej zóny. Stavebné úpravy na Námestí slobody nadviazali na rekonštrukciu Námestia osloboditeľov, ktorú ukončili v roku 2003.

Mesto sa rozvíja, rastie a z roka na rok sa stále viac a viac stáva skutočným srdcom Zemplína. Medzi najvýraznejšie zmeny, ktoré sa dotknú nielen každého obyvateľa, ale aj návštevníka nášho mesta, určite patrí celková rekonštrukcia Námestia slobody a uličiek priľahlých k pešej zóne – Pasáž, Duklianska a Sama Chalupku.

Obnovou námestia sa uzavrela celá centrálna mestská zóna ako priestor oddychu a relaxu s chodníkovou šachovnicou, novými prvkami drobnej architektúry a zelene.

Stará tvár michalovského námestia
1
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM