Správy

Nariadenie michalovských hygienikov: Deti začnú povinne očkovať proti žltačke

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Michalovciach vydal rozhodnutie o povinnom očkovaní. Súvisí to s epidemickým a narastajúcim výskytom prípadov tohto ochorenia u detí.

Ilustračný obrázok k článku Nariadenie michalovských hygienikov: Deti začnú povinne očkovať proti žltačke
Zdroj: TASR

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Michalovciach na základe opakovaného hlásenia michalovskej nemocnice o ochorení na vírusovú hepatitídu typu A (VHA) a v súvislosti s protrahovaným epidemickým a narastajúcim výskytom prípadov tohto ochorenia u detí predškolského a školského veku v meste Sobrance vydal rozhodnutie o povinnom očkovaní.

Čítajte tiež: Deň otvorených dverí v kasárňach je zrušený: Dôvodom je žltačka!

Zrušené hromadné podujatia

To sa týka detí vo veku od jedného do 15 rokov s trvalým pobytom v meste Sobrance. Platí aj pre osoby vo veku od troch do 15 rokov, ktoré navštevujú miestne predškolské a školské zariadenia. Cieľom tohto opatrenia je predchádzať ďalšiemu vzniku a šíreniu prenosného ochorenia. V súvislosti s ním boli zrušené aj viaceré hromadné podujatia v regióne dolného Zemplína.

Čítajte tiež: Pozrite si plány Michaloviec na Mlynskej: Má tam vyrásť kontajnerová stav­ba

Podľa zverejnenej správy RÚVZ sa pravdepodobne nákaza rozšírila aj z ohnísk na Michalovskej ulici v Sobranciach, kde pri epidemiologických vyšetrovaniach bolo začiatkom augusta opakovane zistené hrubé znečistenie celého prostredia obyvateľov ulice.

Plné oddelenie nemocnice

VHA trápi zemplínsky región už druhý mesiac. Ako v pondelok (19.9.) informoval hovorca spoločnosti Svet zdravia Tomáš Kráľ, za posledné tri dni prijalo infektologické oddelenie michalovskej nemocnice 17 nových pacientov so žltačkou. Na oddelení sa podľa jeho slov nachádza 43 pacientov z Michaloviec, Sobraniec a najnovšie aj z okolia Trebišova.

Čítajte tiež: Žltačka útočí: V michalovskej nemocnici za 3 dni prijali 17 nových pacientov!

Momentálne sú kapacity oddelenia plné a noví pacienti budú musieť byť podľa slov Kráľa smerovaní na infekčné oddelenia v Košiciach a Prešove. *** „Priemerná dĺžka hospitalizácie pri tejto diagnóze je osem až desať dní,“*** dodal. RÚVZ v Michalovciach eviduje k dnešnému dňu len v meste Sobrance spolu 104 prípadov ochorení na VHA. Informuje o tom na svojej webovej stránke.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z MIchaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM