Správy

Návštevnosť dolného Zemplína v lete prekonala rekord. Ktoré oblasti lákali najviac?

Pláže Zemplínskej šíravy a Vinianskeho jazera praskali počas leta vo švíkoch. Niečo však v rekreačných strediskách turistom chýba.

Ilustračný obrázok k článku Návštevnosť dolného Zemplína v lete prekonala rekord. Ktoré oblasti lákali najviac?
Zdroj: Milan Bališin

Návštevnosť v regióne dolného Zemplína počas tohtoročnej letnej sezóny označil riaditeľ Zemplínskej oblastnej organizácie cestovného ruchu Patrik Cimprich za rekordnú. Udržať záujem domácich turistov v budúcnosti sa však oblasti podľa neho podarí len vtedy, keď zlepší poskytované služby.

„Pláže vo vyhľadávaných destináciách na Zemplínskej šírave a Vinianskom jazere boli najmä počas víkendov preplnené a mnohým tak pripomínali stav týchto lokalít spred niekoľkých desaťročí,“ opísal tohtoročnú sezónu Cimprich. Podotkol pritom, že rekordnú návštevnosť dosiahol región aj napriek tomu, že pre opatrenia pred šírením nového koronavírusu sa viaceré návštevnícky atraktívne podujatia zrušili.

Chýbajú služby

Prioritou pre udržanie záujmu domácich dovolenkujúcich o destináciu Zemplínskej šíravy je podľa Cimpricha rozšírenie možností cykloturistiky a skvalitnenie služieb. „Absentujú kvalitné pláže a kvalitné kempy 21. storočia, vodné atrakcie a zážitkové produkty. Nehovoriac o tom, že Šírava nemá jediné návštevnícke centrum v podobe kvalitnej turisticko-informačnej kancelárie,“ konkretizoval.

Ako však doplnil, s budovaním cyklotrasy na juhovýchodnej strane Šíravy by sa malo začať už na budúci rok. Pred budúcoročnou sezónou majú tiež byť jednotlivé rekreačné strediská označené veľkoformátovými informačnými tabuľami s mapou, opisom, produktmi a tipmi na rekreáciu.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM