Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Nové moderné autobusy pre cestujúcich v Michalovciach a okolí

Nové autobusy pribudnú vo vozovom parku v Michalovciach. Vybavené budú moderným systémom a slávnostné odovzdanie bude už o pár dní.

Ilustračný obrázok k článku Nové moderné autobusy pre cestujúcich v Michalovciach a okolí
Zdroj: TASR

Cestujúcich aj v našom okrese Michalovce bude voziť niekoľko nových moderných autobusov. Košický samosprávny kraj a spoločnosť ARRIVA chcú aj prostredníctvom priebežnej modernizácie autobusov prispieť k pohodlnejšej a bezpečnejšej doprave a motivovať obyvateľov, aby uprednostnili verejnú dopravu pred individuálnou dopravou autami.

Elektronické tabule

Od decembra budú jazdiť nové autobusy v prímestskej autobusovej doprave v okolí Michaloviec, Trebišova, Sobraniec a Kráľovského Chlmca. Nové autobusy pribudli u dopravcu ARRIVA na Slovensku vďaka finančnej podpore Košického samosprávneho kra­ja.

Celkovo pribudlo v jeseni vo vozovom parku tejto spoločnosti v Košickom kraji 18 nových autobusov, pričom všetky sú vybavené elektronickými informačnými tabuľami a klimatizáciou.

Slávnostne odovzdávanie

Nové autobusy budú plne klimatizované a vybavené informačnými tabuľami zobrazujúcimi aktuálny čas, smer linky a nasledujúcu zastávku.

Slávnostné odovzdávanie autobusov sa bude konať v piatok 29. 11. o 11.30 hod. na Lastomírskej 1 v Michalovciach za účasti predsedu Košického samosprávneho kraja, Rastislava Trnku a zástupcov spoločnosti ARRIVA.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Pozrite si aj lokalitu, ktorú čitatelia zvolili za naj na bývanie v Michalovciach.

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM