Samospráva

Novinka v Michalovciach: V našom meste vybudovali prvý výbeh pre psov

Michalovce majú svoj prvý výbeh pre psov. Vybudovali ho na Leningradskej ulici. Jeho plocha predstavuje 1687 m štvorcových.

Ilustračný obrázok k článku Novinka v Michalovciach: V našom meste vybudovali prvý výbeh pre psov
Zdroj: TASR

„Prístup na venčovisko je zabezpečený atypickou dvojitou bránou pre vstup so psami a veľkou bránou pre vstup techniky na údržbu stromov a zelene,“ informovala Adela Vojnová z michalovskej radnice.

V areáli sa podľa jej ďalších slov nachádza kôš na exkrementy a komunálny odpad, dve lavičky pre majiteľov psíkov, priestor pre vykonanie potreby psa, šikmá lavička pre psov a dve prekážkové dráhy z pneumatík pre menšie a väčšie psy. „V tomto priestore boli vybudované aj spevnené plochy pri vstupe do výbehu a pri lavičkách,“ dodala.

Stavebnému konaniu a výstavbe predchádzalo stretnutie s vlastníkmi garáží. „Na základe ich návrhu sa výbeh situoval na pozemku mesta Michalovce tak, že sa ako jedna strana oplotenia o dĺžke 71,5 metra využila zadná strana múru garáží. Ich požiadavka bola, aby časť oplotenia od Sobraneckej cesty v dĺžke 23,6 metra bola realizovaná ako pokračujúci múr. Zvyšné dve strany z hľadiska prehľadnosti cestnej premávky boli navrhnuté z oplastovaného pletiva,“ priblížila Vojnová.

Rozpočtový náklad stavby bol, ako ďalej uviedla, takmer 18 000 eur. „Kolaudačné rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 13. novembra,“ uzavrela.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z MIchaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM