Veronika Ondo-Cholewová Správy

Novinka v osade Angi mlyn: Mesto na Mlynskej postavilo komunitné centrum

V osade Angi mlyn vyrástla novinka. Mesto Michalovce na Mlynskej ulici postavilo komunitné centrum. Pozrite si ho na foto.

Ilustračný obrázok k článku Novinka v osade Angi mlyn: Mesto na Mlynskej postavilo komunitné centrum
2
Galéria
Zdroj: Mesto Michalovce

Mesto Michalovce chce novým komunitným centrom naštartovať komunitnú prácu nielen v danej lokalite, ale v celom meste. Uviedlo, že budova je miestnená v centre najväčšej marginalizovanej rómskej komunity priamo na Ulici mlynskej.

Prečo na Mlynskej?

Mesto doteraz nemalo zriadené komunitné centrum a doposiaľ nerealizovalo systematickú komunitnú prácu. Ojedinelé komunitné aktivity realizovali cirkevné organizácie, vzdelávacie aktivity materského centra realizuje ZŠ Moskovská.

„Mesto zvolilo miesto výstavby komunitného centra na Ul. mlynskej vzhľadom na to, že tunajšia komunita je najpočetnejšia, ako aj vzhľadom na doterajšie skúsenosti s prácou v tejto komunite, ich názormi, zvyklosťami a potrebami,“ uviedla radnica.

Čo sa tam nachádza?

Základom komunitného centra je školiaca miestnosť. „Nachádza sa tam aj kancelária pre komunitných pracovníkov, ktorí majú u obyvateľov ulice plnú dôveru a obyvatelia využívajú ich služby, kuchynský kút pre praktické tréningy a aktivity,“ opísala radnica. Nechýbajú ani hygienické zariadenia pre mužov, ženy i personál, sklad, komunikačné priestory, stredisko osobnej hygieny klientov, vrátane hygienickej bunky pre imobilných klientov. Celý objekt je úplne bezbariérový.

Súčasťou stavby sú spevnené plochy, vodovodná, kanalizačná prípojka a prípojka nízkeho napätia. Blízko je multifunkčné ihrisko a pripojenie do siete internet.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia

Chcú naštartovať komunitnú prácu

„Mesto Michalovce chce týmto projektom naštartovať komunitnú prácu nielen v lokalite ale v celom meste, nadviazať na pozitívne výsledky terénnej sociálnej práce v komunite, odstraňovať negramotnosť, zvyšovať vzdelanosť – ukončenie základného vzdelania ľudí v komunite, realizovať nácvik praktických zručností cieľových skupín, riešiť zamestnanosť a sociálnu situáciu v uvedenej komunite a realizovať aktivity pre deti a mládež i zdravotnú osvetu,“ dodala radnica.

Pozrite si v priloženej fotogalérii nové komunitné centrum na Mlynskej.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

FOTO: Na Mlynskej ulici v Michalovciach vyrástlo nové komunitné centrum
2
Galéria
Zdroj: Mesto Michalovce
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM