Správy Rôzne

Ocenenie Učiteľ Slovenska: Zahviezdila učiteľka z Michaloviec

Učiteľka z metropoly Zemplína zahviezdila na celoslovenskom ocenení učiteľov. Priazeň jej žiakov hovorí za všetko!

Ilustračný obrázok k článku Ocenenie Učiteľ Slovenska: Zahviezdila učiteľka z Michaloviec
Zdroj: TASR

Organizátori ocenenia Učiteľ Slovenska dostali 954 nominácií. Informovala o tom komunikačná manažérka CEEV Živica Eva Sládková. Prihlášku môžu nominovaní pedagógovia vyplniť do 31. októbra.

Michalovská učiteľka

„Nie je prekvapením, že je viac nominovaných žien, kopíruje to stav učiteľského povolania na Slovensku, ktoré robia väčšinou ženy. Nominovaných mužov je necelá pätina, no i o nich napísali nominujúci krásne príbehy,“ povedala manažérka Komenského inštitútu Zuzana Labašová.

Najviac nominácií dostala učiteľka z Michaloviec, nominovalo ju 54 žiakov alebo rodičov.

Komenského inštitút nominovaných pedagógov postupne oslovuje a na to, aby sa ich príbehom mohla začať zaoberať odborná porota, potrebuje, aby s nomináciou súhlasili a vyplnili prihlášku.

O učiteľoch

Nejde o súťaž

„Tu nejde o súťaž, podľa nás si ocenenie zaslúžia mnohí učitelia na Slovensku. Je to najmä výborná príležitosť zviditeľniť programy a pedagogické zručnosti nominovaných učiteľov a inšpirovať iných,“ zdôraznila Labašová.

Do ocenenia Učiteľ Slovenska mohli byť nominovaní pedagógovia základných a stredných škôl. Verejnosť mohla nominácie učiteľov posielať do 15. októbra.

ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM