Správy

Ohniská nákazy sú na stredných školách. Koľko ich už hygienici v kraji zatvorili?

Pozitívne prípady eviduje až tretina stredných škôl v kraji.

Ilustračný obrázok k článku Ohniská nákazy sú na stredných školách. Koľko ich už hygienici v kraji zatvorili?
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Situácia v Košickom kraji je vážna najmä na školách. Župa je zriaďovateľom 63 stredných škôl po celom kraji, pričom k pondelku (6. 12.) prebieha dištančné vzdelávanie na 22 z nich.

Tretina škôl

O prerušení prezenčnej výučby rozhodli Regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ). Dištančne sa preto aktuálne vzdelávajú študenti všetkých stredných škôl v okresoch Gelnica, Spišská Nová Ves a Rožňava, ktorí sa už do Vianoc do lavíc nevrátia. Podobná situácia je aj na ďalších školách v kraji.

Ohnisko nákazy je aktuálne na 22 školách v Košickom kraji. Na ôsmich školách v okrese Spišská Nová Ves, na šiestich v okrese Rožňava, na piatich v okrese Košice, na dvoch školách v okrese Gelnica a na jednej škole v Michalovskom okrese, kde prebieha výučba na diaľku.

Rozhodujú hygienici

Aktuálne sa koronavírus potvrdil u 607 študentov a 164 pedagogických a nepedagogických zamestnancov župných stredných škôl. Zriaďovatelia škôl sa od nového školského roka riadi pri školách podľa nových opatrení. V prípade zhoršeného stavu ich majú právo zatvoriť regionálni hygienici.

Kvôli zhoršeniu epidemiologickej situácie Ministerstvo školstva SR rozhodlo, že vianočné prázdniny v tomto roku začnú skôr ako zvyčajne, a to už od 18. decembra.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM