Rôzne

Okresný súd v Michalovciach posilní nový sudca: Pozrite, koho vymenoval prezident

Okresný súd v Michalovciach posilní nový sudca. V utorok ho vymenoval prezident SR Andrej Kiska. Kto sa ním stal?

Ilustračný obrázok k článku Okresný súd v Michalovciach posilní nový sudca: Pozrite, koho vymenoval prezident
2
Galéria
Zdroj: TASR

Prezident SR Andrej Kiska v utorok dokopy vymenoval 30 sudcov bez časového obmedzenia. Sudcovia si prevzali v Prezidentskom paláci dekrét o vymenovaní a do rúk prezidenta zložili slávnostný sľub. Z 30 sudcov, ktorých Kiska vymenoval, je 17 žien a 13 mužov.

Medzi osoby, ktoré sa od včera stali novými sudcami, patrí aj Peter Bodo, ktorý posilní Okresný súd Michalovce.

„V občianskom živote, pri výkone funkcie sudcu a aj po jeho skončení sa musíte zdržať všetkého, čo by mohlo narušiť vážnosť a dôstojnosť funkcie sudcu alebo ohroziť dôveru v nezávislé, nestranné a spravodlivé rozhodovanie súdov," uviedol Kiska vo svojom príhovore k všetkým novým sudcom. Pripomenul, že od každého ich rozhodnutia bude závisieť schopnosť štátu vynucovať si dohodnuté pravidlá, či budú platiť na Slovensku princípy právneho štátu.

Bez fungujúceho a efektívneho právneho štátu podľa prezidenta niet spravodlivosti. „Očakávam, že vaše budúce rozhodnutia budú zákonné, ťažko spochybniteľné a čo najspravodlivejšie. Že budú čitateľné, zrozumiteľné a v rovnakej alebo podobnej situácii aj predvídateľné. A možno aj odvážne, ak si to významné okolnosti alebo verejný záujem vyžiadajú,“ dodal Kiska.

Na michalovský súd príde nový sudca: Toto je on, FOTO
2
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM