Rôzne

Opäť sa ozve Perinbaba: Vodiči aj ostatní, na toto sa v okrese Michalovce pripravte!

Varovanie pre okres Michalovce! Meteorológovia majú pre nás dôležité informácie, pri ktorých by svoju pozornosť mali zbystriť aj motoristi...

Ilustračný obrázok k článku Opäť sa ozve Perinbaba: Vodiči aj ostatní, na toto sa v okrese Michalovce pripravte!
Zdroj: TASR

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal pre náš okres výstrahu prvého stupňa a to pred snehovými jazykmi a závejmi. Výstraha pred vetrom platí od 17.3. 17:00 hod. až do 18. 3. do 12:00 hod. a pred snehovými jazykmi od 17. 3. 21:00 hod. a závejmi až do 18.3. 21:00 hod.

„V okrese Michalovce sa miestami očakáva tvorba snehových jazykov alebo aj závejov. Tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity,“ upozorňujú meteorológovia.

Doplnili, že výskyt snehových jazykov a závejov je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

To ale nie je všetko. Pre náš okres je totiž tiež vydaná i výstraha prvého stupňa pred vetrom, ktorá platí od 17.3. 17:00 až do 18.3. 12:00 hod. Podľa SHMÚ sa v okrese Michalovce očakáva miestami výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 – 23 m/s (65 – 85 km/h).

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM