Krimi

Pád lavíny vo Vihorlate: Nové informácie priamo od horských záchranárov!

Horskí záchranári zasahovali pri padnutí lavíny v pohorí Vihorlat pri obci Zemplínske Hámre. Tu sú podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Pád lavíny vo Vihorlate: Nové informácie priamo od horských záchranárov!
Zdroj: TASR

Podľa prvotných informácií od oznamovateľa mala byť v nedeľu pod vrcholom Motrogon čiastočne zasypaná jedna osoba, ktorá bola zakliesnená o strom. Horská záchranná služba (HZS) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Pre zlé poveternostné podmienky nebolo možné nasadiť leteckú techniku, preto boli na miesto okamžite vyslaní hasiči a príslušníci HZS z novozriadeného oblastného strediska Poloniny v obci Zboj. Medzitým sa podarilo prítomným vyslobodiť turistku z nánosu snehu a zatepliť ju.

Horskí záchranári v súčinnosti s hasičmi po príchode na miesto poskytli pacientke s poraneným ramenom a podozrením na poranenia chrbtice neodkladnú zdravotnú starostlivosť. Následne ju za pomoci nosidiel a terénneho vozidla transportovali do obce Zemplínske Hámre, kde ju odovzdali privolanej posádke rýchlej lekárskej pomoci na prevoz do nemocnice.

Ako informoval Andrej Hirjak za Operačné stredisko Záchrannej zdravotnej služby, po príchode na miesto zdravotníckeho zásahu bola žene záchranármi poskytnutá bezodkladná prednemocničná zdravotná starostlivosť s následným transportom do nemocnice v Snine. „Pacientka bola podchladená a utrpela poranenie hornej končatiny,“ doplnil s tým, že počas transportu bola pri vedomí.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM