Rôzne

Parádny úspech študentky michalovského gymnázia: Víťazstvo v známej celoslovenskej súťaži!

Študentka michalovského gymnázia Sofia Sára Kvaková zožala krásny úspech. Zvíťazila v celoslovenskom kole známej súťaže Štúrov Zvolen.

Ilustračný obrázok k článku Parádny úspech študentky michalovského gymnázia: Víťazstvo v známej celoslovenskej súťaži!
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Sofia Sára Kvaková, študentka Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach, má rétoriku v malíčku. Svedčí o tom prvé miesto, ktoré dosiahla v známej celoslovenskej súťaži Štúrov Zvolen.

Prvenstvo

Sofia Sára Kvaková dosiahla veľmi pekný úspech. Zahviezdila na celoslovenskom kole súťaže v rétorike Štúrov Zvolen 2019. Vo svojej 3. kategórii sa umiestnila na prvom mieste.

Porota hodnotila nielen obsah a kompozíciu napísaného prejavu, ale aj originalitu spracovania témy. Okrem samotného prednesu bol dôležitý aj celkový dojem, ako vzhľad a úprava zovňajšku, postoj, kontakt s publikom, mimika aj gestikulácia. Ústnym prejavom či moderovaniu sa Sofia venuje niekoľko rokov a aj preto to veľmi pekne zvládla.

O úspech sa pričinila i učiteľka

Na súťaž Sofiu pripravovala aj jej pedagogička z Gymnázia P. Horova Brigita Porvazníková. „Sme na Sofiu hrdí. Srdečne jej blahoželáme a taktiež blahoželáme pani učiteľke Brigite Porvazníkovej, ktorá ju na túto súťaž pripravovala. Obom prajeme veľa dobrých nápadov v ďalšom pôsobení,“ zverejnilo Gymnázium P. Horova v Michalovciach.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

Viete, že pri obnove hradu vo Vinnom používajú i dobový šliapací žeriav? Pozrite si to vo videu nižšie.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM