Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Pohľad, ktorý nepoteší: Šachové megafigúrky na námestí sú poškodené, čo je za tým?

Obrovský šach na michalovskom námestí si obľúbili domáci i turisti. Jeho megafigúrky sú však aktuálne poškodené. Čo je za tým?

Ilustračný obrázok k článku Pohľad, ktorý nepoteší: Šachové megafigúrky na námestí sú poškodené, čo je za tým?
10
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Pri prechádzke mestom ste si možno aj vy všimli poškodené figúrky šachovnice v centre Michaloviec. Zisťovali sme, čo sa stalo, a či je za tým vandalizmus alebo čosi iné.

Čo je za tým?

Ak ste sa rozhodli v ostatnom čase zahrať si partiu šachu na námestí, určite vašej pozornosti neušli poškodené figúrky. Niektorým koníkom šachovnice chýbajú uší, alebo sú z figúrok odlomené iné drevené časti. Zisťovali sme, či sú za tým vandali, alebo niečo iné.

„Figúrky na šachovnici pred budovou Mestského úradu na Námestí slobody v Michalovciach neboli poškodené vandalmi,“ vyjadrila sa hovorkyňa mesta Iveta Palečková. Ako dodala, k poškodeniu došlo vplyvom poveternostných podmienok, tým, že figúrky sú niekoľko mesiacov v roku vystavené vplyvu počasia.

Figúrky opravia

Obyvatelia však môžu túto šachovnicu aj naďalej využívať. Ako uviedla hovorkyňa, mesto figúrky umiestnilo na šachovnicu, aby boli kedykoľvek k dispozícii obyvateľom alebo návštevníkom Michaloviec na hranie. „To však nesie so sebou riziko poškodenia, čo sa žiaľ po niekoľkých rokoch stalo,“ doplnila I. Palečková. Poškodené figúrky však neostanú v takomto stave. Mesto plánuje totiž opravu.

„O tejto situácii vieme a v súčasnosti zabezpečujeme opravu figúrok prostredníctvom Technických a záhradníckych služieb mesta Michalovce, aby mohli v budúcnosti naďalej slúžiť našim občanom,“ dodala hovorkyňa Michaloviec.

Šach s megafigúrkami je v našom meste od rekonštrukcie Námestia slobody, ktorá bola vykonaná v roku 2011. Ľudia si ho hneď zamilovali, a to nielen kvôli hre. Mnohí sa pri ňom fotografujú. Obrovské figúrky na šachovnici sú z teakového dreva a vážia skoro 20 kilogramov. 

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Obrovské šachové figúrky v Michalovciach? Takto sú poškodené, FOTO
10
Galéria
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM