Krimi

Polícia potvrdila prepustenie osôb, ktoré boli zadržané pri policajnej razii na východe

Polícia potvrdila prepustenie osôb, ktoré boli zadržané vo štvrtok (1.3.) pri policajnej razii na východnom Slovensku v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky. Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru (PPZ) Martin Wäldl.

Ilustračný obrázok k článku Polícia potvrdila prepustenie osôb, ktoré boli zadržané pri policajnej razii na východe
Zdroj: TASR

„Vyšetrovateľ vo štvrtok (1.3.) zadržal sedem osôb ako podozrivé v zmysle Trestného poriadku. V zákonnej lehote (48 hodín), ktoré má k dispozícii, preveroval a zisťoval skutočnosti potrebné na vznesenie obvinenia. Po lehote 48 hodín boli osoby zo zadržania prepustené,“ uviedol Wäldl. „Bližšie informácie, aj na základe rozhodnutia dozorového prokurátora, poskytovať nebudeme,“ dodal.

Dozorujúci prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry vydal už v stredu (28.2.) v súvislosti s prípadom vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky písomný pokyn, ktorým rozhodol, že Policajný zbor (PZ) SR môže poskytovať informácie médiám len po výslovnom súhlase dozorujúceho prokurátora v záujme ochrany osobnosti, osobných údajov svedkov a poškodených a aby sa nemaril priebeh vyšetrovania.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM