Zuzana Ročeňová Rôzne

Projekt nemocnice novej generácie napreduje: Vedenie podalo žiadosť o stavebné povolenie

Dlho očakávaný projekt budovania nemocnice novej generácie v Michalovciach napreduje. Uplynulý týždeň úspešne vstúpil do ďalšej fázy príprav. Pozrite, čo je v projekte nové.

Ilustračný obrázok k článku Projekt nemocnice novej generácie napreduje: Vedenie podalo žiadosť o stavebné povolenie
Zdroj: Dnes24.sk

Spoločnosť Svet zdravia, a. s., vstúpila úspešne do ďalšej etapy projektovej prípravy výstavby nemocnice novej generácie v Michalovciach.

V časovom predstihu

Po získaní právoplatného územného rozhodnutia a po finalizácii dokumentácie pre stavebné povolenie bola uplynulý týždeň podaná žiadosť o vydanie stavebného povolenia.

„V súčasnosti môžeme potvrdiť, že v projektovej dokumentácii pre stavebné povolenie sa podarilo zreálniť všetky hlavné princípy nemocnice novej generácie v súlade s platnou legislatívou. Projekt týmto ďalej plní ambíciu Sveta zdravia zvýšiť úroveň zdravotnej starostlivosti na Slovensku,“ zdôraznil Ľuboš Lopatka, generálny riaditeľ siete regionálnych nemocníc Svet zdravia, a. s.

Sieť regionálnych nemocníc Svet zdravia v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom a s mestom Michalovce v júni 2014 oficiálne predstavili štúdiu nemocnice novej generácie v Michalovciach. „Košický samosprávny kraj pozorne sleduje vývoj tohto projektu a s potešením konštatuje, že Svet zdravia predložil dokumentáciu pre stavebné povolenie v časovom predstihu oproti termínu deklarovanému v podpísanom memorande,“ uviedol Zdenko Trebuľa, predseda Košického samosprávneho kra­ja.

Maximálne úsilie aj zo strany mesta

Svojím konceptom, flexibilnou organizáciou a komfortom pre pacienta by mala vytvoriť nový kvalitatívny štandard poskytovania zdravotnej starostlivosti na Slovensku. Celý projekt vychádza z najnovších skúseností a trendov uplatňovaných pri prevádzke nemocníc vo vyspelých krajinách

„Som mimoriadne potešený, že Svet zdravia rýchlo napreduje v projektovej príprave a mesto môže začať posudzovať dokumentáciu pre stavebné povolenie. Ak bude predložená dokumentácia spĺňať všetky legislatívne podmienky, mesto vyvinie maximálne úsilie s cieľom vydať toto povolenie do konca januára 2015,“ doplnil Viliam Zahorčák, primátor mesta Michalovce.

Časový harmonogram

Pacienti sa tak môžu tešiť na vysoký počet jednolôžkových izieb, harmonické liečivé prostredie s dostatkom denného svetla a na moderné technologické vybavenie. V nemocnici sa počíta aj s novým centrálnym urgentným príjmom. Predpokladaná výška celkovej investície dosiahne 34 miliónov eur. Spustenie novej prevádzky je plánované začiatkom roka 2018.

Ak všetko pôjde podľa plánu, do konca januára 2015 bude možné získať stavebné povolenie. Toto je hlavný predpoklad možného začiatku výstavby v druhej polovici 2015.

Foto: archív Svet Zdravia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM