Zuzana Ročeňová Rôzne

Projekt novej nemocnice v Michalovciach napreduje: TU sú plánované termíny otvorenia

Projekt budovania nemocnice novej generácie v Michalovciach napreduje. Akciovka Svet zdravia totiž úspešne vstúpila do druhej etapy projektovej prípravy výstavby nemocnice. Pozrite termín plánovaného otvorenia.

Ilustračný obrázok k článku Projekt novej nemocnice v Michalovciach napreduje: TU sú plánované termíny otvorenia
Zdroj: Dnes24.sk

Po prezentácii projektu vo forme architektonickej štúdie a 3D animácie júnovom zasadnutí Košického samosprávneho kraja bola úspešne ukončená príprava dokumentácie na územné konanie.

Cieľom je splniť časový plán

„Tento týždeň sme rozoslali žiadosti o vyjadrenia k územnému rozhodnutiu všetkým dotknutým orgánom štátnej správy a príslušných inštitúcií. Naším cieľom je podať žiadosť o územné rozhodnutie v septembri 2014, čím spĺňame časový plán projektu nemocnice novej generácie v Michalovciach,“ zdôraznil Ľuboš Lopatka, generálny riaditeľ siete regionálnych nemocníc Svet zdravia, a. s.

Celý projekt vychádza podľa Lopatku z najnovších skúseností a trendov uplatňovaných pri prevádzke nemocníc vo vyspelých krajinách. Pacienti sa tak môžu tešiť na vysoký počet jednolôžkových izieb, liečivé prostredie s dostatkom denného svetla a na moderné technologické vybavenie. V nemocnici sa počíta aj s novým centrálnym urgentným príjmom. Predpokladaná výška celkovej investície dosiahne 34 miliónov eur.

Štandard v poskytovaní zdravotnej starostlivosti

„Som rád, že Svet zdravia napreduje v projekte novej nemocnice podľa stanoveného plánu. Samotná štúdia bola prerokovaná v mestskej rade a bude predložená na rokovanie zastupiteľstva mesta. Ak bude predložená dokumentácia spĺňať všetky legislatívne podmienky na vydanie územného rozhodnutia, mesto vyvinie maximálne úsilie na jeho čo najskoršie vydanie. Predpokladaný termín je v októbri tohto roka,“ doplnil Viliam Zahorčák, primátor mesta Michaloviec.

Sieť regionálnych nemocníc Svet zdravia v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom a s mestom Michalovcami v júni 2014 oficiálne predstavili štúdiu nemocnice novej generácie v Michalovciach. Svojím konceptom, flexibilnou organizáciou a komfortom pre pacienta by mala vytvoriť nový kvalitatívny štandard poskytovania zdravotnej starostlivosti na Slovensku. Celý projekt vychádza z najnovších skúseností a trendov uplatňovaných pri prevádzke nemocníc vo vyspelých krajinách

Spustenie v roku 2018

Ak všetko pôjde podľa plánu, na jeseň tohto roka bude možné získať územné rozhodnutie a na prelome rokov 2014/2015 sa plánuje podať žiadosť o vydanie stavebného povolenia. Toto je hlavný predpoklad možného začiatku výstavby v druhej polovici 2015. Spustenie novej prevádzky je plánované začiatkom roka 2018.

Foto: archív Svet zdravia, a.s.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM