Zuzana Ročeňová Rôzne

Radosť v michalovskej základnej škole: Žiaci aj učitelia sa tešia z vynovenej telocvične

Nový školský rok sa v Michalovciach začal oveľa radostnejšie ako obyčajne. Žiaci jednej z michalovských základných škôl zažili po dvojmesačných prázdninách riadne prekvapenie. Po novom si zacvičia vo vynovenej a modernej telocvični.

Ilustračný obrázok k článku Radosť v michalovskej základnej škole: Žiaci aj učitelia sa tešia z vynovenej telocvične
Zdroj: Dnes24.sk

Žiakov michalovskej Základnej školy Pavla Horova, ktorá sídli na Ulici kapitána Nálepku čakalo po mesiacoch oddychu úžasné prekvapenie, v podobe novej telocvične.

Vynovená telocvičňa i šatne

Ako nám prezradil riaditeľ Základnej školy P. Horova Slavko Pavolko s rekonštrukciou sa začalo v júni a trvala približne tri mesiace. „Obnovili sme palubovku telocvične a vybrúsili tu starú, doplnili a obnovili poškodené časti. Taktiež sme zrealizovali potrebné nátery a naťahali nové čiary na ihrisku.“

Poriadnou obnovou prešli aj šatne a sprchy, ktoré si už pýtali rozsiahlu rekonštrukciu. „Podarilo sa nám zrekonštruovať aj šatne, sociálne zariadenia, vymeniť podlahy, obklady, sprchovacie kúty, toalety a tiež ohrievače a dvere,“ prezradil Pavolko.

Pozitívne reakcie učiteľov i žiakov

Celkové náklady na rekonštrukciu boli vyčíslené na 23 tisíc eur, ktoré škola získala z projektu, tiež od sponzorov, využila dotáciu od mesta Michalovce a použili aj vlastné zdroje.

V súčasnosti ma škola 646 žiakov, ktorí navštevujú spolu 27 tried. „Reakcie učiteľov a žiakov sú na rekonštrukciu vo všetkých ohľadoch len pozitívne. V prvom rade poskytuje lepšie podmienky pre šport, väčšiu motiváciu športovať a tým reprezentovať aj našu školu,“ doplnil Pavolko.

Vynovená telocvičňa na základnej škole v Michalovciach
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM