V závere pracovného týždňa bolo na programe aj prvé štvrťfinálové meranie síl medzi HC Slovan Bratislava a tímom Dukla Ingema Michalovce.

Ilustračný obrázok k článku Slovan si v prvom zápase poradil s Michalovcami: Rozhodla záverečná tretina, FOTO
20
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v úvodnom súboji štvrťfinále play off Tipos extraligy nad Duklou Ingema Michalovce 5:2 a ujali sa vedenia v sérii hranej na štyri víťazné zápasy. Druhý duel série je na programe v sobotu, hrá sa opäť v Bratislave.

O všetkom rozhodla tretia tretina, ktorú domáci vyhrali 4:1.

Po 40 minútach bol stav nerozhodný 1:1, keď skóre otvoril Tariq Hammond v 8. minúte, za Slovan vyrovnal na začiatku 2. tretiny Brant Harris. V treťom dejstve poslal hostí do vedenia Radovan Puliš, no domáci otočili skóre zásluhou Milan Kytnára, Liama Pecarara a Nikitu Ščerbaka, triumf poistil gólom do prázdnej bránky Marcel Haščák.

Prečítajte si tiež

štvrťfinále play off Tipos extraligy – prvý zápas /na 4 víťazstvá/:

HC Slovan Bratislava – Dukla Ingema Michalovce 5:2 (0:1, 1:0, 4:1)

Góly: 21. Harris (Ščerbak, Pecararo), 54. Kytnár (Takáč, Zigo), 55. Pecararo (Harris, Kallen), 56. Ščerbak (Kallen, Harris), 59. Haščák (Minárik, Sersen) – 8. Hammond (Buc, Zabusovs), 53. Puliš (Galamboš, Hammond). Rozhodovali: D. Konc st., Štefík – Hercog, Gegáň, vylúčení: 1:1 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 6 072 divákov.

Slovan: Coreau – MacKenzie, Golian, Kallen, Beňo, Gachulinec, Sersen – Pecararo, Harris, Ščerbak – Fominych, Duke, Haščák – Zigo, Kytnár, Takáč – Török, Minárik, Matoušek – Kukumberg

Michalovce: Škorvánek – Mihalik, Michalčin, Osburn, Hammond, Macejko, Glazkov – Puliš, Galamboš, Paločko – Pereskokov, Suja, Zabusovs – Žitný, Buc, Garreffa – Vašaš, Chalupa, Okoličány

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.