Veronika Ondo-Cholewová Samospráva

Smutná bilancia odchytených a adoptovaných psíkov: Pomôcť môže každý! FOTO najsmutnejších tvárí

V michalovskom Útulku pre psov nachádzajú útočisko nielen zatúlané, nechcené, ale často aj týrané psy a štvornohý kamoši s vážne podlomeným zdravím. Kapacita dovoľuje umiestniť približne päťdesiatku psov, avšak často sa útulok musí popasovať s oveľa vyššími počtami.

Ilustračný obrázok k článku Smutná bilancia odchytených a adoptovaných psíkov: Pomôcť môže každý! FOTO najsmutnejších tvárí
Zdroj: Útulok pre psíkov Michalovce

Iba 7 adoptovaných psíkov!

Stredisko Útulok pre psov bolo zriadené MsZ Michalovce a je vytvorené pre túlavých psov, odchytených alebo nájdených na území mesta Michalovce, ako aj v okrajových častiach na uliciach Močarianska, J. Barč Ivana, Krásnovská, Tichá, Meďovská, S. Tešedíka, Vrbovská, Topolianska, Jarná, Letná, ktorých držiteľ nie je známy. Do útulku sú umiestnené psy odchytené iba mestskou políciou. Útulok je určený na dočasné umiestnenie túlavého psa, pokiaľ sa neprihlási alebo nezistí držiteľ psa, za účelom objasnenia priestupku.

„V predchádzajúcom roku bolo v útulku umiestnených 67 odchytených psov, z toho adoptovaných 7 psov,“ uvádza mesto.

Odborné veterinárne činnosti sú poskytované v útulku veterinárnym lekárom na základe platnej zmluvy. „Výška vynaložených finančných nákladov na veterinárske úkony na jedného psa po umiestnení do útulku je cca 50 €,“ zverejnila radnica.

Pomôcť môže hocikto

Ľudia môžu pomôcť túto situáciu riešiť prostredníctvom adopcie štvornohých priateľov alebo aj dočasnou opaterou, pri ktorej majú psy už zabezpečenú veterinárnu starostlivosť a krmivo. Vítaná je tiež materiálna pomoc. „Vrátených pôvodným majiteľom bolo 8 psov a 21 psov na dočasnú adopciu. K 31. 12. 2015 bolo v útulku 31 psov,“ zverejnilo mesto.

Pozrite si galériu ponúkaných psíkov a mačiek na adopciu. Na svoj nový domov čaká v útulku veľa psíkov v Michalovciach. Mnohé z nich hľadajú aspoň dočasný domov. V prípade záujmu kontaktujte 0908 330 792/ 0908 350 951 alebo utulokmi@gmail.com.

Môže vás zaujímať:

Tetovací ošiaľ v Michalovciach­.Útulok pre psíkov podporili desiatky ľudí!

Bobinka z Michaloviec prežila ozajstné peklo: Našli ju s káblom omotaným okolo krku :( FOTO

Nezvyčajný jav na michalovských parkoviskách: Vodiči, toto radšej spravte pred štartovaním! Utešené FOTO vnútri

AKTUÁLNA PONUKA PSÍKOV a MAČIEK (v útulku) NA ADOPCIU
27
Galéria
Zdroj: Útulok pre psíkov Michalovce
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM