Rôzne

Song, ktorý dokáže spríjemniť deň: Spoznali by ste, že ide o mladíkov zo Zemplína?

Svetlo sveta uzrel nový videoklip. A aj keď o finálny zvuk songu sa postaral profík z Austrálie, ústrednými postavami sú talentovaní Zemplínčania.

Ilustračný obrázok k článku Song, ktorý dokáže spríjemniť deň: Spoznali by ste, že ide o mladíkov zo Zemplína?
Zdroj: The Wanderlette

Pamätáte sa na videoklip Adelaide od Kinsfolk s krásnou slečnou a jazerom Beňatina? Bratranci Dominik Demčák a Peter Cinkanič zo Sobraniec žijúci v Dánsku zaujali týmto debutovým singlom a po dlhšej odmlke nám posielajú zo zahraničia ďalší hudobný pozdrav s názvom Will Wait For You. O jej finálny zvuk sa postaral austrálsky zvukový technik Steve Smart z 301 Studios, ktorého Kinsfolk oslovili na krátku spoluprácu.

Verní folku

Podobne ako pri Adelaide, aj v novej pesničke sa text od Kinsfolku dá pochopiť z viacerých pohľadov. Viac o jeho význame prezradil autor textu a gitarista Peter Cinkanič. „Opisujem pár, o ktorom spievam z perspektívy tretej osoby. Pesnička je venovaná tým, ktorí čakajú na niekoho, s kým budú mať to, čo dvojica, ktorá ma inšpirovala napísať tento text. To sme jemne premietli aj do aktuálneho videoklipu.“ Obrazovú podobu spracovali študenti Fakulty umení z Technickej Univerzity v Košiciach. Aj tentokrát sa natáčalo na Slovensku.

Čítajte tiež: Michalovskej kapele sa stala veľká vec: Podpis zmluvy s americkým vydavateľstvom!

Po hudobnej stránke ostávajú mladí hudobníci zo Sobraniec verní druhej polovici svojho názvu (pozn. red. folk), akurát je novinka podľa ich slov viac šmrncnutá prvkami populárnej hudby. Priznáva to aj Dominik Demčák. „Will Wait For You sme od folku posunuli bližšie k modernému popu a takto nám to teraz vyhovuje. Máme však radi akustické gitary a tento zvuk, ktorý ponúkame. Chceli sme si ho zachovať, no zároveň ho obohatiť o niečo nové. Na tom si dávame záležať pri písaní nových skladieb.“ Tých má Kinsfolk viac než dosť, takže v krátkej dobe budú nasledovať ďalšie novinky.

Austrálsky profík

Ako prezradili hudobníci, nahrávali opäť v bardejovskom štúdiu Catesound, ale teraz si mixáž zvuku robili sami. Singel následne poslali do Austrálie na finálny mastering. Ten zverili skutočnému majstrovi vo svojom obore. Steve Smart z 301 Studios v Sydney totiž pracoval na zvuku nahrávok Midnight Oil, Nicka Cavea, skupiny New Order, Passengera a ďalších. „Máme radi interpretov ako Vance Joy, Angus & Julia Stone, či the 1975, s ktorými tiež spolupracoval. Aj preto sme sa rozhodli pre túto cestu. Steve nám napísal, že sa mu pesnička páči a tiež pochválil kvalitu podkladov, ktoré sme mu poslali. Bola to skvelá, rýchla spolupráca a sme radi, že ju môžeme odprezentovať doma na Slovensku,“ priznáva Dominik Demčák.

Obaja hudobníci už úspešne doštudovali v Dánsku a rozhodli sa tam ostať na nejaký čas pracovne. Napriek tomu sa naďalej intenzívne venujú svojej hudbe a do konca roka by si radi zahrali niekoľko koncertov na Slovensku. „Takisto by mali čoskoro potvrdiť koncert v Budapešti,“ informoval Edo Kopček, PR manažér skupiny Kinsfolk.

Klip Kinsfolk - Will Wait For You (2016)
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM