Rôzne

Spravodajský súhrn: 5 najzaujímavejších článkov týždňa z Michaloviec a okolia

Je tu posledný deň tohto týždňa. Urobte si rýchly prehľad o spravodajskom dianí ostatných dní. Tu je 5 najzaujímavejších článkov, ktoré sme uverejnili.

Ilustračný obrázok k článku Spravodajský súhrn: 5 najzaujímavejších článkov týždňa z Michaloviec a okolia
Zdroj: Dnes24.sk

Aj takto sa dá lietať nad Šíravou

Pekné počasie prilákalo ľudí nie iba na Šíravu, ale aj nad ňu. Návštevníci si užívali víkend v okolí zemplínskeho mora, keď zrazu počuli zvuk motora. Nad rekreačnými strediskami lietal totiž paraglajdista, ktorý sa na všetku tú krásu díval pekne zhora. A dokázal upútať pohľady ľudí pri slovenskom mori. Tí ho zazreli už od Vinného. Pozrite si VIDEO.

Slová z Michaloviec, s ktorými radšej opatrne

Ak sa vyberiete do sveta, dajte si radšej bacha na naše nárečie. Mohlo by vás totiž dostať do skutočne nevšedných situácií. Síce ukrýva všakovaké výrazy, ktorých by sme sa len tak ľahko nevzdali, za našimi hranicami sa vám však môže stať, že znamenajú čosi úplne iné. V tomto tak trochu odľahčenom článku sme vám priniesli zoznam slov, ktoré zvykneme používať v Michalovciach a ktoré v konkrétnych krajinách ale môžu pochopiť úplne inak :)

Kráľovné jesene v Michalovciach

Kto by ich nemal rád? A hlavne, keď sme prechladnutí alebo si chceme dopriať po domácky vyrobenú chutnú špecialitu. Reč je o šípkach, ktoré sa zvyknú nazývať aj ako kráľovné jesene. My sme vám prezradili, kde si ich v Michalovciach a okolí môžete nazbierať. Šípky sú pochúťkou, ktoré sú dobre známe aj Michalovčanom. Môžete ich nájsť aj v našich končinách a nemusíte pritom vôbec chodiť ďaleko. Zberom šípok si môžete spríjemniť jesennú prechádzku aj pri Šírave. A kde ešte?

Dobrovoľný hasičský zbor

Vznik dobrovoľného hasičského zboru v Michalovciach prebiehal pomaly. Chýbala hasičská technika, skúseností aj záujem ľudí. V meste pôsobí už 140 rokov. Viac sa dozviete" v článku, ktorý sme vám počas týždňa priniesli.":http://michalovce.dnes24.sk/…-roko-252459.

FOTKY z kulinárskej súťaže

Do Michaloviec prilákala kuchárov kulinárska súťaž Kuchár Zemplína. Opäť na ňu dohliadala medzinárodná odborná porota. Podľa slov prezidenta Aregal Slovensko – kuchári bez hraníc a odborného garanta súťaže Miloša Lachkoviča, každý jeden kuchár odovzdáva na súťaži mladým kuchárom niečo zo seba. Sú to rady, skúsenosti, čoho sa majú vyvarovať, aby gastronómia išla dopredu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z MIchaloviec a okolia

Ilustračné foto

Zdroj: Dnes24/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM