Rôzne

Spravodajský SÚHRN týždňa: 5 tém z Michaloviec, ktoré zaujali najviac

Je tu nedeľa a ten pravý čas sa obzrieť za končiacim sa týždňom. Aké témy z Michaloviec našich čitateľov zaujali najviac? Pozrite si to v súhrne.

Ilustračný obrázok k článku Spravodajský SÚHRN týždňa: 5 tém z Michaloviec, ktoré zaujali najviac
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Romantika v Michalovciach ako vyšitá

Máte radi romantiku? V Michalovciach ju môžete zažiť na zaujímavom mieste a to navyše pri pohľade na hviezdnu oblohu. V michalovskej hvezdárni si pri príležitosti sviatku sv. Valentína pripravili zaujímavé podujatie. Návštevníci budú môcť 14. februára o 19:30 hod. pozorovať hviezdnu oblohu a vypočuť si ľúbostné príbehy.

Exotické lektorky

Zamierili si to do nášho mesta z naozaj exotických krajín. Do michalovskej školy zavítala jedna lektorka z Brazílie a druhá z Indonézie. Projekt Educate Slovakia, ktorý bol koncom januára tohto roka realizovaný na michalovskej Cirkevnej základnej škole sv. Michala, má zlepšiť medzikultúrne porozumenie a globálne zmýšľanie slovenskej mládeže. Informoval o tom riaditeľ školy Štefan Korinok.

TOP 15 trefných poznatkov v zemplínčine

Východniari sú vynaliezaví, platí to aj v prípade našej reči. Ako dôkaz sme vám priniesli trefné porekadlá v zemplínskom nárečí. Rôzne trefné pripomienky či porekadlá v zemplínčine sú populárne. Mnohí Michalovčania a spol. ich používajú na dennej báze. Aké sú podľa nás najlepšie porekadlá či múdrosti v našom nárečí? Zozbierali sme ich s dávkou nadsádzky do jedného špeciálneho prehľadu.

Štvornohí havkáči a naše mesto

Vraví sa, že pes je naj priateľ človeka. Na toho svojho nedá dopustiť ani mnoho Michalovčanov. Viete však, na ktorých uliciach mesta evidujú psov najviac? Čo sa týka Michaloviec, najviac brechotu by sa malo podľa zistených údajov ozývať na Murgašovej ulici Pozrite si však aj ďalšie miesta rebríčku.

Láska nepozná hranice

Veľký deň D, na ktorý sa len tak nezabúda. Medzi práve takéto momenty patrí aj svadba. V Michalovciach sa však neberú výlučne len Slováci. Priniesli sme vám dôkaz..

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM