Samospráva

Staronový primátor Viliam Zahorčák prevalcoval súperov: Moje víťazstvo je vysvedčením aj pre celý môj tím

Michalovce povedie nasledujúce funkčné obdobie staronový primátor Viliam Záhorčák. Ako vyplýva z neoficiálnych výsledkov, v komunálnych voľbách zvíťazil so suverénnym náskokom pred svojimi protikandidátmi.

Ilustračný obrázok k článku Staronový primátor Viliam Zahorčák prevalcoval súperov: Moje víťazstvo je vysvedčením aj pre celý môj tím
Zdroj: Dnes24.sk

„V prvom rade sa chcem poďakovať všetkým Michalovčanom za to, že prišli k volebným urnám, pretože tým prejavili svoj záujem o dianie v meste a takisto, že im na ich meste záleží,“ povedal Záhorčák.

Vizitka celého tímu

Vo voľbách získal celkovo 6470 platných hlasov (63 percent), čím výrazne predstihol svojich súperov. „Je to vysvedčenie nás všetkých, nie len mňa, ale celého môjho tímu. Chcem sa teda poďakovať aj všetkým mojim kolegom za spoluprácu v uplynulých štyroch rokoch,“ podotkol novozvolený primátor.

Ako jednu z najväčších priorít jeho ďalšieho funkčného obdobia označil revitalizáciu michalovského Sídliska Juh. „Rozbehli sme ďalšiu etapu jeho rekonštrukcie, budeme v nej naďalej pokračovať, ak nám to počasie dovolí. Čo sa týka mestského úradu, žiadne významnejšie organizačné zmeny nechystáme,“ doplnil Záhorčák.

Mestský parlament ovládol Smer

Na druhom mieste sa v súboji o post primátora Michaloviec umiestnil Oliver Petrík (nezávislý) s 1162 hlasmi. Za ním skončila Katarína Maršálková (NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávisle osobnosti, SDKÚ-DS, SaS), ktorá získala 859 hlasov. Kandidátka Michaela Lazarová (SIEŤ) skončila na 4., Anton Tadian (nezávislý) na piatom a kandidát Ľudovít Adam (nezávislý) na 6. mieste.

V Michalovskom mestskom zastupiteľstve vytvoria po sobotňajších komunálnych voľbách väčšinu poslanci za stranu Smer-SD. Obsadia celkovo 19 kresiel. Do mestského parlamentu sa prebojovali aj traja nezávislí kandidáti a traja, ktorí kandidovali za stranu KDH.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM