rbt Krimi

SVET O SLOVENSKU: Extrémisti ZNEUŽÍVAJÚ brutálnu vraždu v Michalovciach

Východoslovenským mestom v úvode roka otriasla vražda, ktorú rozoberá celé Slovensko. Krajná pravica opäť stavila na rómsku kartu.

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Extrémisti ZNEUŽÍVAJÚ brutálnu vraždu v Michalovciach
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Krajná pravica na Slovensku zacítila príležitosť, ako posilniť svoje pozície. „Využila k tomu brutálnu vraždu, ku ktorej došlo na Nový rok v Michalovciach,“ informuje český portál Seznam.cz.

Za čisté Slovensko

Bývalú zdravotnú sestru Eriku dobodal v centre mesta násilník. Polícia z vraždy viní „osemnásťročného mladíka Valentína H. z rómskej osady na Mlynskej ulici,“ pripomína Seznam. Extrémista a bývalý poslanec Marian Kotleba okamžite zorganizoval protest.

„Postavme sa spolu za čisté a bezpečné Slovensko,“ nabádal politik, ktorý vlani za sympatie k neonacizmu dostal polročnú podmienku a prišiel o poslanecký mandát.

Maďari už nie sú v kurze

Atmosféra po vražde podľa sociológa a bývalého splnomocnenca vlády pre rómske komunity Ábela Ravasza nahráva rómskej karte. „V 90. rokoch to bola hlavne maďarská karta, ktorá už dnes nefunguje. Ale rómska sa vo volebnom roku objaví vždy," povedal.

Kotleba tvrdil, že nekoná „z nenávisti k Rómom, ale z lásky k vlastnému národu.“ Zároveň však dodal, že „toto by normálny Slovák inému Slovákovi nemohol urobiť.“

Kotlebovi odpovedal aj policajný prezident Štefan Hamran. Pripomenul, že je právoplatne odsúdený zločinec. „Polícia chráni všetkých našich spoluobčanov bez ohľadu na ich národnosť, etnikum a rasu," dodal.

Neprehliadnite:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM