Rôzne

Talian zavítal do našich končín a udrelo mu to do očí: Výjav, ktorý ho na Šírave veľmi prekvapil!

Zavítal do Michaloviec i na Šíravu a zažil aj prekvapenie. To, čo mladému Talianovi na zemplínskom mori udrelo do očí, nám prezradil on sám osobne. Reč však prišla aj na dievčatá.

Ilustračný obrázok k článku Talian zavítal do našich končín a udrelo mu to do očí: Výjav, ktorý ho na Šírave veľmi prekvapil!
Zdroj: Dnes24.sk

Vincenzo zavítal do Michaloviec pred pár dňami. Zaujímalo nás, čo do metropoly Zemplína mladého Taliana priviedlo a ako sa mu u nás páči. V rozhovore však prezradil oveľa viac než sme čakali.

Michalovce sú podľa Taliana iné

Vincenzo je rodený Talian. Do Michaloviec ho priviedla jeho láska, priateľka Lucia. Hneď v úvode nám prezradil, prečo sa rozhodol prísť do nášho mesta. „Kvôli budúcej rodine,“ usmial sa a ukázal na Luciu. Ako prezradil, v našej krajine je prvýkrát. „O Slovensku som, samozrejme, už počul. Aj u nás je veľa Slovákov. Niektorí tam žijú, iní len pár rokov pracujú a vracajú sa potom do domoviny,“ povedal. Chcel by toho na vidieť a zažiť veľa, ale ako sám priznal, asi sa mu to pre nedostatok času nepodarí.„Zatiaľ som videl len Košice a Michalovce.“

Čítajte tiež: Americkí turisti v Michalovciach obdivovali naše fontány: Neuhádnete, čo máme podľa nich lepšie než v USA

Zaujímalo nás, čo Vincenzo na naše mesto hovorí a ako sa mu páči. „Je iné. Iné než naše talianske mestá. Páčia sa mi aj fontány, ktoré tiež v meste máte,“ zhodnotil centrum. „Mám však pocit, že u nás sa žije ináč. Viac mladých ľudí, viac smiechu v uliciach, zábavy,“ Vincenzo povedal, že ho trochu prekvapili prázdne ulice, keďže sám pochádza z väčšieho mesta.

Čítajte tiež: Nové námestie sa niektorým nepáčí: Čo o námestí rozprávajú významní hostia radnice?

Prekvapenie

Ani tento zahraničný turista nevynechal zemplínske more.„To je zemplínske more?“ spýtal sa nás. Vysvetlili sme tento pekný prívlastok Šíravy. „Skoro ako naše jazero Lago di Garda,“ prirovnal vodnú nádrž k jazeru. Priznal, že ho veľmi prekvapila prázdna voda bez ľudí. U nich je more počas teplých dní plné.

„Nechápal som, prečo sa ľudia nekúpu v Šírave, ale chodia napríklad do bazénov,“ uviedol Vincenzo, čo mu udrelo do očí. A ako sa tomuto obyvateľovi Talianska na Šírave páčilo? „Niekde je odstrašujúce prostredie a neporiadok. Ale to sa asi nájde všade vo svete,“ opísal svoje pocity. „Niektoré uličky mi pripomínali naše trhy,“ dodal.

Čítajte tiež: Zemplínska šírava a kvalita vody? Toto pred štartom sezóny odkazujú hygienici!

Reakcia na naše ženy

O dievčatách veľmi nechcel rozprávať, predsa len mal pri sebe to svoje.„Dievčatá sú pekné, veď to najkrajšie stojí pri mne, pozrite,“ ukázal na svoju michalovskú priateľku. Priznal, že Slovenky sú samozrejme iné než talianske ženy. „Neviem to opísať. Vidíte Talianku, hneď to viete. Ale keď vidím Slovenku, netrúfam si odhadnúť, odkiaľ pochádza,“ vysvetlil. Podľa Taliana sa líšia aj svojím správaním, niektoré obliekaním, ale všetky majú podľa Vincenza jedno spoločné.„Sú to ženy, Myslím, že všetky sa chcú páčiť mužom a tak je to aj v Michalovciach. Všetky sú pekné,“ dodal diplomaticky s úsmevom.

Môže vás zaujímať:

Milovníci áut si na Šírave prídu na svoje: V známom letovisku sa to bude len tak hemžiť bavorákmi

V bazénoch na Šírave sa už okúpali prví návštevníci: Pri vstupe na ľudí čakalo prekvapenie

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM