Katarína Oravská Krimi

Tínedžer (16) z nášho okresu chcel do krádeže namočiť ďalšieho: Za krivé obvinenie mu teraz hrozí väzenie

Polícia obvinila tínedžera z krivej výpovede. Mladík (16) vypovedal v prípade krádeže. Podľa polície uviedol, že skutok spáchal spoločne s ďalším tínedžerom (15) a 25-ročným mužom. Pri následne vykonanej konfrontácii s obvineným 25-ročným mužom však svoju výpoveď zásadne zmenil.

Ilustračný obrázok k článku Tínedžer (16) z nášho okresu chcel do krádeže namočiť ďalšieho: Za krivé obvinenie mu teraz hrozí väzenie
Zdroj: TASR

Vyšetrovateľ policajného zboru z prečinu krivého obvinenia obvinil iba 16-ročného chlapca z okresu Michalovce. Tínedžer totiž počas vyšetrovania trestnej veci prečinu krádeže ako svedok vypovedal o okolnostiach spáchania tohto trestného činu.

„Pri svojej výpovedi uviedol že skutok spáchal spoločne s ďalším tínedžerom (15) a 25-ročným mužom, ktorých vyšetrovateľ následne obvinil za spolupáchateľstvo prečinu krádeže. Svoju výpoveď s účasťou 25-ročného muža na krádeži potvrdil aj ako obvinený. Pri následne vykonanej konfrontácii s obvineným 25-ročným mužom však svoju výpoveď zásadne zmenil a vypovedal, že tento muž s ním a obvineným tínedžerom krádež nespáchal. Voči mužovi tak uviedol objektívne nepravdivé obvinenie, ktoré malo zásadný vplyv na samotné trestné konanie a na vznesenie obvinenia,“ povedal hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Alexander Szabó.

Za takéto krivé obvinenie v prípade dokázania viny hrozí tínedžerovi trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM