Rôzne Rôzne

TOP 3: Letný prehľad akcií, kde sa možno v okolí Michaloviec najesť

V Michalovciach a okolí si do konca leta môžete parádne pochutiť na zaujímavých akciách. Prinášame vám našu výberovú trojku.

Ilustračný obrázok k článku TOP 3: Letný prehľad akcií, kde sa možno v okolí Michaloviec najesť
Zdroj: TASR

Lákajú vás gurmánske delikatesy a túžite ochutnať rôzne špeciality? Na vlastnej koži môžete zažiť akcie, kde sa môžete schuti najesť. Viaceré sa v Michalovciach a okolí uskutočnia počas leta, ktoré nás zaujali najviac?

Pivno-gurmánsky festival

Hlavným lákadlom pivno-gurmánskeho festivalu Zemplín fest bude, ako inak, zlatistý mok, pričom ochutnať bude možné viac ako 50 druhov. Rozvoniavať však všade navôkol budú stánky s najrôznejšími dobrotami. Každý deň štartuje pivný festival o 12:00 a vstup bude voľný. Rozvoniavajúce stánky s dobrotamia a hudba najrôznejších žánrov. Toto všetko sľubuje ďalší ročník Zemplín festu. Prvý zo série týchto pivno-gurmánskych festivalov štartuje v Michalovciach 22. až 24. júla, od piatku do nedele.

Guláš v Močaranoch

Podujatie Močarianske dni sa v dňoch 23. – 24. júla uskutoční v Močaranoch (okres Michalovce). Organizátori si aj tento rok pripravili pre návštevníkov bohatý program, ktorý rokmi obohacujú. Pre návštevníkov je pripravený aj bonus v podobe chutného gulášu a občerstvenia.

Čítajte tiež: Časť Michaloviec čakajú veľké slávnosti: Močarianske dni s bohatým programom

Zemplínski holubki Michalovce 2016

Zemplínski holubki Michalovce 2016 je súťaž spojená s ochutnávkou. Zemplínski holubki je tradičné zemplínske jedlo. Táto zemplínska špecialita nesmie chýbať pri slávnostiach. Podávajú ju hlavne na svadbách, či iných slávnostných príležitostiach. Súťaž bude prebiehať pod kontrolou poroty 20. augusta počas Zemplínskeho jarmoku. Súčasťou súťaže bude aj udelenie diváckej ceny. Návštevníci – diváci obdržia hlasovacie žetóny a do hlasovacej urny vhodia žetón s číslom súťažného družstva, ktoré podľa ich hodnotenia pripravilo najchutnejšie holubky.

Čítajte tiež: Michalovce rekord neprekonali: Urobili však najmenší holubok :-)

Môže vás zaujímať:

Čerstvé rozhodnutie poslancov: Michalovce vstúpia do spoločnosti Mestský parkovací systém

Leto v Michalovciach oživí tradičný jarmok: Prvé info o tom, čo sa chystá

Svoju budúcnosť vidí na Zemplíne: Rozhovor s Michalovčanom, ktorý si zamiloval archeológiu

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM