Šport Iné športy

Tréner michalovských hokejistov: Chceme hrať tak, aby bol náš zimák plný

Michalovskí hokejisti vstúpia do premiérovej sezóny v najvyššej slovenskej súťaži. Ich cieľom je prilákať ľudí na zimný štadión a tým im splatiť dôveru aj za predošlé sezóny.

Video: TASR videoservis / Zdroj: Dnes24.sk

Podľa trénera Miroslava Chudého bude dôležité nemať veľké oči a sústrediť sa na každý zápas. V kádri nechýba viacero skúsených hráčov i legionárov vrátane prvého Holanďana v slovenskej lige. Ním sa stane 29-ročný obranca Mike Dalhuisen, ktorý odohral 12 sezón v nižších zámorských súťažiach.

Do Michaloviec zamieril Mike Dalhuisen po ročnom pôsobení v Nemecku aj ako náhrada za jedného z dvojice Cody Sol – Alex Miner-Barron, ktorí sa napriek predbežnej dohode s klubom ospravedlnili z rôznych príčin.

„Dalhuinsena nám odporučil práve Miner-Barron. Zistili sme si o ňom nejaké veci, pred dvomi rokmi sa o neho zaujímala aj Banská Bystrica. Je to hráč, ktorý si vie spraviť rešpekt na ľade, zároveň je to aj ofenzívny obranca. Veľa si od neho sľubujeme. Myslím si, že bude prínos pre našu ligu, hoci je to Holanďan. Je to však hráč, ktorý kariéru odohral v Amerike,“ prezradil tréner Miroslav Chudý.

Viacero skúsených hráčov

Okrem Holanďana chýbal na prvých spoločných tréningoch na ľade aj Kanaďan Christophe Lalancette, obaja by sa však mali k tímu pripojiť v najbližších dňoch. V tíme nováčika Tipsport Ligy je viacero skúsených hráčov, ktorí majú za sebou stovky zápasov v najvyššej súťaži.

Patria k nim Lukáš Hvila, Daniel Hančák, Peter Boltun, Tomáš Hričina i Peter Galamboš, ktorý sa po ročnom pôsobení v Košiciach presunul ešte viac na východ republiky.„Teším sa najmä na to, že dostanem väčší priestor a túto dôveru chcem splatiť. Po vlaňajšej skúsenosti v Košiciach, keď som nemal až takú dôveru trénera, sa teším na novú výzvu. Tréner Chudý ma pozná z krátkeho spoločného pôsobenia v Banskej Bystrici a vie, čo môže odo mňa očakávať. Verím, že hokejový boom vydrží čo najdlhšie a že fanúšikovia budú stáť pri nás,“ uviedol Galamboš.

Skúsený center si uvedomuje, že jeho tím nebude patriť k najväčším favoritom súťaže. „Cieľ každého z nás je minimálne predkolo play off. Už minulá ligová sezóna bola dosť vyrovnaná a myslím si, že tentoraz to bude mať ešte väčšie grády. Je tam 7–8 mužstiev, ktoré sú nabité a my sa budeme musieť prepracovať na miesto v play off,“ poznamenal Halamboš.

Z Košíc zamieril do Michaloviec aj útočník Tomáš Hričina. „Bude pre mňa špeciálne hrať proti Košiciam, ale teším sa na to. Celkovo očakávam, že na štadióne v Michalovciach to bude počas sezóny živé. Veľké derby bude s Košicami, zaujímavé to bude aj so Slovanom, ale aj s ďalšími mužstvami. Pre hráčov je dôležité, aby bol fanúšik siedmy hráč mužstva. Očakávame, že nás budú hnať vpred,“ poznamenal Hričina, ktorý v Košiciach skončil aj napriek tomu, že klub s ním pôvodne počítal.

„S pánom Janom Šťastným (gen. manažér HC Košice) sme sa rozprávali o ich predstave môjho pôsobenia v tíme. Myslím si, že ešte pred tým, ako som ja podpísal zmluvu, podpísali nejakých hráčov a ja by som asi nemal priestor v prvých troch formáciách. Preto sa naše cesty korektne rozišli, všetci sme pochopili situáciu. V Michalovciach budem mať asi vyšší ice time, než by som mal v Košiciach, no viem, že to bude závisieť predovšetkým od mojich výkonov,“ poznamenal Hričina.

Káder je prakticky uzavretý

Podľa trénera Miroslava Chudého je už káder prakticky uzavretý, jedno voľné miesto je ešte v defenzíve. V kádri zatiaľ figurujú piati legionári.

„Zháňali sme aj slovenských hráčov, ale nie je jednoduché dostať ich na východ. Podarilo sa nám získať najmä tých, ktorí sú z nášho regiónu alebo majú k nemu vzťah. U zahraničných hráčov idete často takpovediac naslepo, hoci si niečo o nich zistíte. Dúfam, že sme sa správne trafili. Situáciu nám trochu komplikovali Sol a Miner-Barron, ktorí nám na poslednú chvíľu oznámili, že neprídu. Nahradili sme ich Dalhuisenom. Potrebujeme doriešiť ešte jedno miesto, inak si myslím, že na naše možnosti sme tím poskladali dobre,“ uviedol Chudý.

Skúsený kormidelník už postup do najvyššej súťaže vybojoval s Novými Zámkami i Detvou, pôsobil aj vo Zvolene a v Banskej Bystrici. V michalovskom tíme bude mať viacerých hráčov, pre ktorých pôjde o prvú skúsenosť s Tipsport ligou, preto bude dôležité aj obdobie prípravných zápasov, v ktorých narazia aj na ligových súperov.

„Pripravujeme sa na to. Máme v kádri viacero hráčov, ktorí hrali v uplynulých dvoch sezónach barážové stretnutia, prípadne si prešli inými ťažkými zápasmi. Najvyššia súťaž však bude niečo iné než 1. liga. V nej bude každý zápas ťažký, v nižšej súťaži bolo takých menej. Adaptácia na súťaž asi nejaký čas potrvá, ale máme mnohých hráčov, ktorí už niečo absolvovali a myslím si, že nie sú ničím iní od hráčov v ostatných mužstvách,“ poznamenal Chudý, ktorý povedie michalovskú Duklu spoločne s asistentmi Richardom Šechným, Petrom Bartošom a trénerom brankárov Imrichom Petríkom.

Michalovská Dukla vstúpi do premiérového ročníka s cieľmi typickými pre nováčika. „Nemôžeme mať veľké oči, musíme ísť skromne zápas po zápase. Máme vnútorné ciele, ktoré si každý tím musí dať. Chceme hrať tak, aby bol náš "zimák“ plný. Uvidíme, čo z toho vypáli. O konkrétnom želanom umiestnení nechceme hovoriť, pretože až čas ukáže, na čo budeme mať. Veľmi sa teším na našich fanúšikov. Dva roky sme pracovali na tom, aby sme sa dostali tam, kde sme teraz. Tí ľudia si to zaslúžili, pretože aj oni na tom majú veľkú zásluhu," poznamenal Miroslav Chudý.

Káder HK Dukla Ingema Michalovce

 • Brankári: Vladimír Glosár, Filip Surák, Tomáš Tkáčik, Adam Trenčan
 • Obrancovia: Martin Bdžoch, Mike Dalhuisen, Daniel Hančák, Ladislav Hopkovič, Marek Kolba, Konsta Mesikämmen, Damián Novický, Alexander Zekucia
 • Útočníci: Peter Boltun, Dominik Borov, Samuel Chalupa, Peter Galamboš, Matej Giľák, Dávid Hájnik, Lukáš Hamráček, Tomáš Hričina, Lukáš Hvila, Aki Juusela, Lukáš Lačný, Christophe Lalancette, Jakub Linet, Marek Mašlonka, Radoslav Meszároš, Jakub Ragan, Igor Safaralejev, Samuel Salonen, Adam Stripai, Lukáš Toma

Program prípravných zápasov HK Dukla Ingema Michalovce

 • Piatok 9. augusta: Michalovce – Miškovec (17.30)
 • Sobota 10. augusta: Banská Bystrica – Michalovce (17.30)
 • Utorok 13. augusta: Michalovce – Black Wings Linz (17.30)
 • Štvrtok 15. augusta: Michalovce – Debrecín (17.30)
 • Štvrtok 22. augusta: Nice – Michalovce (Tatranský pohár, 15.00)
 • Piatok 23. augusta: HK ŠKP Poprad – Michalovce (Tatranský pohár, 19.00)
 • Nedeľa 25. augusta: o umiestnenie (Tatranský pohár)
 • Streda 28. augusta: Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš (17.30)
 • Piatok 30. augusta: HC Košice – Michalovce (16.00)
 • Štvrtok 5. septembra: Michalovce – HC Košice (17.30)

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

V OBRAZOCH: Štart prípravy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce
12
Galéria
Zdroj: TASR

Na hl. fotke: tréner Miroslav Chudý.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM