Správy Samospráva

Tretia dávka vakcíny, tretia vlna pandémie, očkovanie a autobus na námestí

Aj na Zemplíne sa pokračuje v očkovaní v teréne. Župa začne očkovať aj 3. dávku vakcíny proti COVID-19

Ilustračný obrázok k článku Tretia dávka vakcíny, tretia vlna pandémie, očkovanie a autobus na námestí
Zdroj: Dnes24.sk

Košický samosprávny kraj začína očkovať 3. dávku vakcíny proti COVID-19. Už v nedeľu 24. októbra by ju malo dostať prvých 1 100 východniarov, a to v čase 8:30 – 12:00 a 13:00 – 15:00 vo Veľkokapacitnom krajskom očkovacom centre na Ostrovského ulici 1 v Košiciach.

V závislosti od záujmu obyvateľov je župa pripravená vyhradiť na očkovanie tretími dávkami aj ďalšie termíny a rozšíriť službu do ďalších miest kraja. Cez korona.gov.sk sa na 3. dávku môžu do Čakárne registrovať imunosuprimovaní a imunokompromitovaní pacienti, teda ľudia s potlačenou, poškodenou alebo oslabenou imunitou. Ide napríklad o pacientov s onkologickým ochorením, po transplantácii, s reumatickou artritídou a podobne.

Tretia vlna=tretia dávka

S nástupom tretej vlny prichádzame s ďalšou službou, ktorá pomôže ochrániť tých najzraniteľnejších v našej spoločnosti. V tejto chvíli je očkovanie 3. dávkou spustené pre ľudí s poruchou imunity. Podmienkou vakcinácie je potvrdenie o zdravotnom stave alebo výmenný lístok od lekára. V ďalšom kroku by mali dostať tretiu vakcínu zamestnanci a klienti zariadení sociálnych služieb, následne zdravotnícki zamestnanci. V ďalšej fáze sme pripravení očkovať širokú verejnosť. Vakcína sa tak dostane ku všetkým východniarom, ktorí o ňu prejavia záujem,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Na 3. dávky sú podľa rozhodnutia Ministerstva zdravotníctva SR vyhradené vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech a Moderna. Obyvatelia, ktorí absolvovali prvé dve dávky vakcínami Moderna, dostanú aj tretiu vakcínu od Moderny. Ak majú prvé dve dávky AstraZeneca, Sputnik V alebo Pfizer, ich treťou dávkou bude vakcína od Pfizer/BioNTech.

Kde a kto sa bude očkovať? Čítajte na druhej strane.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM