Ondrej Petričko Iné športy

Tvrdá drina sa vypláca: Michalovskí bojovníci žnú úspechy doma aj v zahraničí

Michalovskí bojovníci z MMA Team Slovakia Michalovce robia svojmu mestu a vlasti dobré meno doma aj v zahraničí. Na súťažiach žnú jeden úspech za druhým.

Ilustračný obrázok k článku Tvrdá drina sa vypláca: Michalovskí bojovníci žnú úspechy doma aj v zahraničí
Zdroj: Dnes24.sk

Zhruba pred mesiacom sa v Slovinsku uskutočnil prvý turnaj organizácie Best Fighting Challenge, na ktorom nechýbali dvaja zástupcovia MMA Team Slovakia Michalovce Dominik Engel a Patrik Jusko.

Poľský zápasník skončil so zlomenými rebrami

Dominik vybojoval svoj zápas v troch päťminútových kolách podľa Pride pravidiel, ktoré patria k najtvrdším plnokontaktným pravidlám v bojových športoch. „Súperom mu bol nebezpečný poľský protivník ,ktorý trénuje vo viedenskom klube u špičkového trénera v brazílskom jiu-jitsu. Napriek tomu sa Dominikovi podarilo vybojovať víťazstvo po tvrdom fighte, o ktorom svedčí fakt, že poľský zápasník dokončil zápas s dvoma zlomenými rebrami,“ vysvetlil tréner Tibor Šimonič.

Napriek tvrdým zápasom vznikli nové priateľstvá

Do druhého zápasu za michalovský klub nastúpil Patrik Jusko, ktorý zápasil podľa pravidiel K1. „Patrik od úvodnej sekundy nedal svojmu súperovi z Bosny šancu a rozhodca po niekoľkých technikách zápas ukončil v náš prospech, keď súper inkasoval niekoľko tvrdých kopov a úderov,“ opísal tréner. „V tomto prípade sa pravdepodobne dočkáme odvety, pretože bosniansky fighter by sa chcel s naším Patrikom znova konfrontovať, samozrejme v ringu,“ dodal.

Obaja michalovskí zápasníci zanechali veľmi dobrý dojem, čím sa pričinili o šírenie dobrého mena nielen klubu, ale aj mesta Michalovce a republiky vôbec. „Chcel by som podotknúť, že napriek tvrdým zápasom v ringu na tomto turnaji vzniklo mnoho nových priateľstiev, ktoré vyústia do ďalšej spolupráce na medzinárodnej úrovni,“ povedal T. Šimonič.

Michalovčania bodovali aj doma

Na začiatku júna sa v trnavskej mestskej športovej hale uskutočnilo finále majstrovstiev Slovenska K1 a MMA REGARD ligy, na ktorom sa zúčastnili aj členovia michalovského klubu MMA Team Slovakia Michalovce Dávid Vartáš, Dominik Engel a Rastislav Nazarej.

„Dávidovi sa nepodarilo postúpiť do finálových zápasov. Rastislav Nazarej prehral až vo finálovom súboji a získal tak striebro v kategórii MMA do 65 kg a Dominik Engel vyhral všetky svoje zápasy a získal tak zlato v kategórii MMA do 75 kg.“ Michalovčania, tak znova dokázali, že tvrdá drina sa vypláca v podobe úspechov na súťažiach u nás i v zahraničí.

Foto: MMA Team Slovakia Michalovce

Bojovníci MMA žnú úspechy
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM