Rôzne

V Michalovciach očakávajte peklo: Potiť sa budeme v takýchto horúčavách!

Pripravte sa na to, že sa budete potiť vo vlastnej šťave! Meteorológovia vydali pre okres Michalovce výstrahy až druhého najvyššieho stupňa. Udrú tu poriadne trópy.

Ilustračný obrázok k článku V Michalovciach očakávajte peklo: Potiť sa budeme v takýchto horúčavách!
Zdroj: TASR

Toto si zaslúži vašu pozornosť! Odborníci zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ) vydali pre náš okres až dve druhé najvyššie výstrahy pred vysokými teplotami. Prvá z nich platí na utorok 1. augusta od 15:00 do 18:00 a druhá na stredu 2. augusta od 14:00 do 18:00 hod.

„V okrese Michalovce sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 °C,“ uvádzajú meteorológovia v prvej uvedenej výstrahe. V druhej spomínanej výstrahe 2. stupňa sa píše, že v našom okrese sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 – 36 °C.

SHMÚ upozorňuje, že vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká.

Okrem toho platí pre okres Michalovce aj výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami a to na pondelok 31. júla od 14:00 do 19:00 hod, pričom podľa meteorológov sa tu vtedy ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 °C.

Viac o blížiacich sa horúčavách si prečítajte TU.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM