Správy

V Michalovciach sa začalo s obnovou sídliska. Aké novinky čakajú obyvateľov?

Vnútroblok na sídlisku Západ úplne zmení svoju podobu. Využívať ho budú môcť všetky vekové kategórie.

Ilustračný obrázok k článku V Michalovciach sa začalo s obnovou sídliska. Aké novinky čakajú obyvateľov?
Zdroj: Mesto Michalovce

Mesto Michalovce začalo v uplynulých dňoch revitalizovať vnútroblokový priestor na sídlisku Západ. V rámci projektu takmer za 700-tisíc eur majú na ploche s veľkosťou približne 1,18 hektára vzniknúť viaceré ihriská, oddychové besiedky, výbeh pre psy a výsadba zelene.

O investičnej akcii informovala samospráva na internetovej stránke mesta. Vybudovanie ihrísk vo vnútrobloku ulíc Švermova – Masarykova – Humenská zahŕňa fitnes zónu s fitnes prvkami, multifunkčné ihrisko, detské pohybové ihrisko pre staršie deti a detské ihrisko pre dvoj až päťročné deti vrátane pieskoviska

Osadené prvky detských ihrísk budú slúžiť na rozvoj pohybových zručností detí aj z neďalekých materských škôl a základnej školy, multifunkčné ihrisko bude využiteľné pre tínedžerov aj pre dospelých na rôzne športové aktivity.

„Projektová dokumentácia rešpektuje už existujúce vyšliapané cestičky v tomto priestore. Na ich trasách budú vybudované spevnené plochy a vytvoria sa oddychové stretávacie zóny,“ doplnila hovorkyňa mestského úradu Iveta Palečková s tým, že nové bezbariérové spevnené plochy budú prirodzene absorbovať dažďovú vodu.

Dôraz aj na bezpečnosť

Súčasťou projektu sú aj prístrešky a besiedka s pergolou, výbeh pre psov, spevnené zatrávnené plochy, doplňujúce chodníky a vonkajšie osvetlenie, ktorého súčasťou budú bezpečnostné kamery pripojené do mestského monitorovacieho systému. „Po vybudovaní všetkých stavebných objektov bude pri zachovaní všetkých ekologických princípov pridaná nová zeleň vo forme krov a stromov a založený nový trávnik,“ uzavrela Palečková.

Michalovská samospráva získala na revitalizáciu vnútrobloku nenávratný finančný príspevok z Európskych štrukturálnych a investičných fondov vo výške 662 917 eur ešte v roku 2018. Ako však hovorkyňa vysvetlila, realizáciu projektu zdržali procesy schvaľovania. Spoluúčasť mesta na investičnej akcii predstavuje sumu 34 890 eur. Samospráva avizuje ukončenie projektu do konca roka 2020.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM