Marcel Mojžiš Správy

V Michalovciach sa zrútila časť domu, sutiny padali aj na susedný pozemok

Na Fidlikovej ulici v Michalovciach sa dnes ráno zrútila časť rodinného domu. K zraneniu osôb pri tejto udalosti nedošlo. Starší objekt bol totiž dlhodobo neobývaný.

Ilustračný obrázok k článku V Michalovciach sa zrútila časť domu, sutiny padali aj na susedný pozemok
Zdroj: TASR

Ako informovala hovorkyňa michalovskej radnice Iveta Palečková, sutiny domu sa zrútili aj na časť susedného pozemku. „Na mieste dnes zasahovali policajti a hasiči. Vylúčili, aby sa pod troskami nachádzali nejaké osoby. K zraneniu osôb teda nedošlo.“

Hovorkyňa ďalej uviedla, že zrútený dom je vo vlastníctve viacerých osôb. S majiteľmi nehnuteľnosti, ktorá je zaťažená viacerými exekúciami a vecnými bremenami, sa radnici skontaktovať nepodarilo. Sutiny zo zrútených stien domu dnes skončili aj na vedľajšom pozemku. „Mestskí policajti zaistili priestor a priebežne lokalitu monitorujú. Mesto pre susedov dnes zabezpečilo bezplatne kontajner aby si v prípade záujmu sutinu z dvora odpratali,“ doplnila Palečková.

Zrútenú nehnuteľnosť bude skúmať v najbližších dňoch statik, ktorý vypracuje posudok a navrhne riešenie. „Stavebný úrad na základe toho následne vydá príslušné rozhodnutie,“ uzavrela hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM