Správy

V Michalovciach zavládla PANIKA, šíria sa špekulácie: Polícia prezradila PRAVDU o vraždách

Michalovce majú za necelý mesiac za sebou už dve krvavé tragédie. Niet divu, že v meste zavládol strach.

Ilustračný obrázok k článku V Michalovciach zavládla PANIKA, šíria sa špekulácie: Polícia prezradila PRAVDU o vraždách
7
Galéria
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Polícia ubezpečuje verejnosť, že novoročná vražda ženy na ulici v Michalovciach a úmrtie štyroch ľudí, ktorých našli v utorok (17. 1.) v jednom z bytov, spolu nesúvisia. Reaguje tak na rôzne špekulácie, dohady a dezinformácie v internetových diskusiách. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová.

Rodinná tragédia

„Podľa niektorých vyjadrení bola za smrť štyroch ľudí zodpovedná rovnaká osoba ako tá, ktorá o život na Nový rok pripravila mladú Michalovčanku. Ničím nepodložené spájanie dvoch tragických udalostí vyvolalo vlnu paniky a strachu v uliciach mesta,“ uviedla.

Opäť zdôraznila, že v prípade úmrtia štyroch osôb ide s najväčšou pravdepodobnosťou o rodinnú tragédiu.

Výzva polície

Podľa Ivanovej môžu k zvyšovaniu bezpečnosti nielen v uliciach prispieť aj samotní občania. „Nebuďte ľahostajní k dianiu okolo seba, nezatvárajte oči pred neprávosťou. V prípade akéhokoľvek podozrenia, že za dverami susedného bytu môže dochádzať k domácemu násiliu, nezhodám, počujete volanie o pomoc, namiesto ľahostajného nepovšimnutia kontaktujte PZ,“ apeluje s tým, že vždy je lepšie situáciu preveriť a nič nezistiť, ako prísť, keď už je neskoro. Pripomenula tiež, že policajti sú v uliciach 24 hodín denne, sedem dní v týždni.

Na políciu sa možno kedykoľvek obrátiť na telefónnom čísle 158 alebo osobne na ktoromkoľvek útvare PZ. Kontaktovať ju možno aj prostredníctvom súkromnej správy na oficiálnej stránke na Facebooku Polícia Slovenskej republiky. „Upozorňujeme však, že facebooková stránka polície nenahrádza tiesňovú linku a nie je monitorovaná nonstop,“ zdôraznila.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM