Ondrej Petričko Správy

Veľké horúčavy v okrese: Meteorológovia nás vystríhajú, teplota vyskočí až na 39 °C

Milovníci letných radovánok sa môžu tešiť! Počasie si pre nich aj v našom okrese prichystalo ďalší darček. Čaká nás krásne letné počasie a ortuť teplomera bude atakovať až 39 stupňov.

Ilustračný obrázok k článku Veľké horúčavy v okrese: Meteorológovia nás vystríhajú, teplota vyskočí až na 39 °C
Zdroj: Webnoviny.sk

Vlna horúčav, ktorú zažívame už týždeň, bude pokračovať aj v pondelok. Teplota by sa v našom okrese mohla vyšplhať až na 39 °C. Dovolenkujúci tak majú dôvod na radosť, pracujúci to budú musieť pretrpieť.

Vysoké teploty môžu poškodiť zdravie

Pred spomínanými teplami už vydali pre náš okres meteorológovia Slovenského hydrometeorolo¬gic­kého úradu aj výstrahu druhého stupňa. Tá platí v pondelok v čase od 12.00 až do ôsmej hodiny večer. „V okrese Michalovce a Sobrance sa miestami očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 – 39 °C,“ zdvíhajú varovný prst odborníci SHMÚ.

Ak vyrazíte von a to najmä počas teplotných maxím, treba si dať preto bacha na svoje zdravie. Aj slnko je totiž dobrý sluha, ale zlý pán. „Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ upozorňujú meteorológovia.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM