Správy

V Sečovciach sa testovať nemuselo: Napriek chybe sa tam testuje

Ďalšie plošné testovanie sa koná celkovo v 458 mestách a obciach.

Ilustračný obrázok k článku V Sečovciach sa testovať nemuselo: Napriek chybe sa tam testuje
Zdroj: Dnes24.sk

Plošné testovanie na ochorenie COVID-19 sa cez víkend 21. 11. a 22. 11 uskutočňuje v Košickom kraji v dvoch mestách a 53 obciach. Testovanie je dobrovoľné a týka sa obcí a miest, kde sa počet pozitívne testovaných dostal nad jedno percento.

Z miest ide Spišské Vlachy (okres Spišská Nová Ves) a Sečovce (okres Trebišov). Sečoviec sa pritom testovanie v tomto kole nemalo týkať. Došlo totiž k chybe pri zaznamenaní výsledkov z testovania z 30. októbra a 1. novembra.

Mesto bolo do zoznamu pre ďalšie kolo zaradené len podľa výsledku v jednom z celkovo šiestich odberných miest.

Došlo k chybe

V piatok to potvrdil prednosta mestského úradu Ivan Kantor. Na danom jednom odbernom mieste testovali 772 ľudí, z čoho osem bolo pozitívnych, teda 1,04 percenta. Na ďalších piatich odberných miestach testovali podľa oficiálnych výsledkov spolu 3 486 ľudí, z ktorých bolo 23 pozitívnych, čo znamená 0,66 percenta.

„Chybne nám jedno odberové miesto odčlenili a zarátali ho ako výsledok mesta nad jedno percento. Celkovo mal počet pozitívnych v meste vyjsť 0,73 percenta, preto sme nemali mať ďalšie kolo. Ja som to ešte v pondelok (16. 11.) riešil s armádou, ale oni dostali rozkaz, takže sa testuje,“ povedal Kantor. Pre mesto to znamená podľa jeho slov zbytočne určité náklady navyše.

Jedno odberné miesto

Namiesto šiestich odberných miest bude v Sečovciach tentoraz len jedno, na testovanie sa samospráva pripravila. „Spravili sme to v centre mesta v kultúrnom dome, nepredpokladáme, že budú veľké rady, keďže je to na dobrovoľnej báze. Ak by bolo ďalšie povinné kolo testovania, tak potom opäť zriadime tých šesť odberných okrskov,“ povedal prednosta.

Testovanie v rámci Košického kraja bude najmä v okrese Košice-okolie, kde sa bude konať v 24 obciach. V okrese Trebišov bude v Sečovciach a 12 obciach, v okrese Spišská Nová Ves v meste Spišské Vlachy a šiestich obciach. Ďalšie testované obce sú v okresoch Rožňava (5), Michalovce (3), Gelnica (2) a Sobrance (1).

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM