Správy

V srdci Zemplína chcú splniť 40 vianočných prianí pre deti

Deň darovania a štedrosti v Michalovciach potrvá až do polovice decembra. Čo všetko sa za ním skrýva?

Ilustračný obrázok k článku V srdci Zemplína chcú splniť 40 vianočných prianí pre deti
Foto: Veronika Ondo Cholewová

Slovensko už piaty rok po sebe zaplavili dobré skutky počas #GivingTuesday, svetového dňa darovania a štedrosti. Najväčšia oslava dobra na svete sa tento rok konala 30. novembra 2021.

Tento deň je odpoveďou na nákupný ošiaľ počas Black Friday a Cyber Monday, známych už aj na Slovensku. Ľudia na celom svete sa v tento deň spoja, aby spravili dobrý skutok.

Vianočné balíčky

#GivingTuesday je sviatok štedrosti, dávania a dobrovoľníctva. Je to deň, kedy sa po celom svete oslavujú dobré skutky a šíri dobro. Jedinečným spôsobom spája rôzne skupiny ľudí – firmy, rodiny aj jednotlivcov a povzbudzuje k prejavom štedrosti.

Myšlienka darovania sa uchytila tak na Slovensku ako aj v Michalovciach, ktoré sa k nej pripojili dvomi aktivitami. Mestskí zamestnanci sa pokúsili splniť 40 vianočných prianí pre deti, ktoré sú klientmi Centra pre deti a rodinu v Michalovciach.

Sú to deti, ktoré sa ocitli v krízovej životnej situácii a v náhradnom rodinnom prostredí trávia časť svojho detstva.

,,Akcia potrvá od 30. novembra do 15. decembra. Splnené priania vo forme vianočných balíčkov budú odovzdané do sociálneho zariadenia v predvianočnom čase," informovala náš spravodajský portál DNES24 hovorkyňa mesta Michalovce Iveta Palečková.

Chcete vedieť viac?

Doprava zadarmo

Druhá aktivita bola určená pre všetkých obyvateľov a návštevníkov Michaloviec, ktorí využívajú služby mestskej hromadnej dopravy. Mesto na sviatok darovania 30. novembra 2021 poskytlo v tento deň dopravu zdarma.

Zamestnanci Mesta Michalovce svoj zmysel pre aktivity pomoci, dobrovoľníctva a darovania preukázali už niekoľkokrát. V roku 2018 na sviatok darovania Mesto Michalovce pripravilo dobrovoľnícku akciu „Štedré dlane“, v rámci ktorej sa vyzbieralo 242 eur na uvarenie predvianočnej kapustnice pre 250 osôb v hmotnej a sociálnej núdzi.

V roku 2019 sa vyzbieralo 657 eur, za ktoré sa navarila chutná kapustnica pre 500 osôb a zakúpilo sa 50 párov teplých ponožiek pre ľudí bez prístrešia.

,,Veríme, že aj tento rok bude výzva dobra a pomoci úspešná a splníme vianočné priania detí, pre ktoré darčeky pod stromčekom nie sú samozrejmosť," uzavrela za mesto michalovský hovorkyňa.

A ak ste to ešte nevideli, pozrite si na FOTKÁCH, ako doniesli vianočný stromček do Michaloviec.

Pozrite si, ako doviezli vianočný stromček do Michaloviec
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM