Ondrej Petričko Správy

Veľká voda ešte straší: Pre Michalovce stále platí výstraha pred povodňami

Daždivé počasie so sebou naďalej prináša riziko povodní. Aj keď rieky v Košickom kraji postupne klesajú, no pre okres Michalovce a Trebišov naďalej platí výstraha pred povodňami.

Ilustračný obrázok k článku Veľká voda ešte straší: Pre Michalovce stále platí výstraha pred povodňami
Foto: Ondrej Petričko / Zdroj: Dnes24.sk

Hladiny riek v kraji na mnohých miestach klesli. Hrozba povodní však nie je zažehnaná všade. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu 1. stupňa pred povodňami, ktorá platí dnes ráno už len pre okres Michalovce a Trebišov bez rieky Roňavy.

Hladiny tokov postupne klesajú

Podľa meraní SHMÚ hladiny viacerých riek postupne klesali. Druhému stupňu povodňovej aktivity zodpovedajú ešte hladiny tokov Bodrog v stanici Streda nad Bodrogom a Latorica pri Veľkých Kapušanoch. Úroveň 1. stupňa dosahovali rieky Bodva v Hosťovciach a Turni nad Bodvou, Hornád v Kysaku, Torysa v Košických Olšanoch, Olšava v Bohdanovciach a Laborec v Ižkovciach.

V súvislosti s hrozbou povodní nemuseli hasiči ani túto noc nikde zasahovať. Daždivé počasie ešte stále neustane. Podľa predpovede počasia SHMÚ bude dnes oblačno až zamračené a na mnohých miestach sa vyskytne slabý dážď.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM