Veronika Ondo-Cholewová Šport Iné športy

Veľký úspech michalovského hráča: Predstavil sa v reprezentácii na majstrovstvách Európy

Má za sebou veľký zážitok. Odchovanec a hráč basketbalového klubu 1.BK Michalovce sa predstavil v reprezentácii na majstrovstvách Európy.

Ilustračný obrázok k článku Veľký úspech michalovského hráča: Predstavil sa v reprezentácii na majstrovstvách Európy
3
Galéria
Zdroj: 1. BK Michalovce

Odchovanec a hráč basketbalového klubu 1.BK Michalovce – Samuel Kincel – sa predstavil v reprezentácii Slovenska U18 do 18 rokov na Majstrovstvách Európy B-kategórie. Tie sa konali v macedónskom Skopje.

V každom zápase

Cesta do reprezentácie sa začala pre Samuela Kincela nielen reprezentačným zrazom, ktorý sa uskutočnil v Košiciach ešte na konci apríla, ale aj dobrými výkonmi v sezóne v juniorskej súťaži.

„Neskôr počas reprezentačných sústredení v priebehu mesiaca júl Samo presvedčil aj reprezentačného trénera a prebojoval sa do záverečnej nominácie,“ uviedol klub 1. BK Michalovce.

Ako ďalej informovali z michalovského basketbalového klubu, S. Kincel dostal počas majstrovstiev príležitosť v každom zápase ako striedajúci hráč. Bodovo mu najlepšie vyšiel víťazný zápas s Rakúskom, kde zaznamenal 8 bodov počas 19 minút na palubovke.

Druhý najvyšší

„Samo so svojimi 205 cm bol v družstve druhým najvyšším hráčom a nastupoval na pozícii pivota,“ uviedol o svojom zverencovi basketbalový klub z Michaloviec.

Reprezentácia Slovenska skončila celkovo na 14 mieste z 24 družstiev. Víťazom sa stala reprezentácia Holandska, ktorá vo finále zdolala Slovinsko. „Celkovo je účasť hráča z Michaloviec veľkým úspechom a motiváciou do ďalšej práce nielen pre hráča, ale aj klub,“ zhodnotil na záver 1. BK Michalovce.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Michaloviec a okolia.

FOTO: Michalovský basketbalista Samuel Kincel sa zúčastnil majstrovstiev Európy!
3
Galéria
Zdroj: 1. BK Michalovce
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM