Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Víkendové podujatia v našom meste a okolí: Na ktoré si skočíte vy?

Môžeme sa tešiť, je tu opäť víkend. Za múry vášho domova vás môžu vytiahnuť aj rôzne akcie, ktoré sa v našom meste a okolí budú konať. Vybrali sme niekoľko z nich.

Ilustračný obrázok k článku Víkendové podujatia v našom meste a okolí: Na ktoré si skočíte vy?
Zdroj: TASR

Zemplín Veterán Rallye

30. júna – 2. júla, Michalovce a okolie

Veterány sa zídu v piatok 30. júna na Námestí osloboditeľov v Michalovciach v snahe o ustanovenie rekordu – najviac veteranistických automobilov a motocyklov na uvedenom námestí. O 17:00 hod. potom tieto vozidlá z námestia vyštartujú na prvú jazdu. O 18:00 budú vystavené veterány automobilov, motoriek i traktorov v Trnave pri Laborci. Večer bude možnosť si výstavné kúsky poobzerať na parkovisku pri Thermalparku Šírava.

Druhý deň (1. júla) sa celý konvoj od Šíravy presunie k zaujímavým zákutiam východného Slovenska. Nedeľa 2. júla bude záverečným dňom podujatia, kolóna veteránov odštartuje svoju tretiu jazdu pri Zemplínskej šírave predpoludním. Pri OC Zemplín v Michalovciach si budú môcť od 9:30 hod. záujemcovia pozrieť výstavu veteránov.

Majster grilovania

1. júla o 15:00 hod., Michalovce – časť Topoľany

Časť Michaloviec Topoľany odštartuje leto štýlovo. Ak máte radi grilovačku, tak toto podujatie bude pre vás to pravé orechové. V Topoľanoch sa totiž uskutoční 0. ročník súťaže v grilovaní. Okrem lákavej súťaže je pre návštevníkov pripravený aj koncert a to o 20. hodine. Akcia vypukne na futbalovom ihrisku.

Na plný plyn

1. júla o 21:15 hod., Kino Centrum Michalovce

Film rozpráva príbeh dvoch bratov (Scott Eastwood a Freddie Thorp), ktorí na objednávku kradnú najdrahšie luxusné autá. Kvôli novej objednávke – miliónovému Bugatti z roku 1937 – musia vycestovať až do Francúzska. Ich plán však nevyjde a oni sa dostanú do rúk majiteľa auta, miestneho zločineckého bossa. Aby si zachránili život, musia pre neho ukradnúť najobľúbenejšie auto jeho úhlavného nepriateľa – Ferrari 250 GTO z roku 1962.

Deň Močarian

2. júla o 15:00 hod., areál Pamätnej izby Gorazda Zvonického – Močarany

Deň Močarian začína o 15. hodine programom Močarianskými šikovníkmi. Na Ulici Andreja Šándora bude zábavný program a súťaže pre deti a rodičov, maľovanie na tvár a prehliadka ukážok z práce polície a hasičov. O 16:00 hod. bude slávnostné otvorenie – Gorazdov večer. Na pódiu pri Pamätnej izbe Gorazda Zvonického sa plánuje umelecko-hudobné pásmo o rodákovi kňazovi a básnikovi Gorazdovi Zvonickom. O 17:00 hod. čaká návštevníkov folklórne vystúpenie.

Na pódiu pri Pamätnej izbe Gorazda Zvonického sa predstavia spevácke folklórne skupiny: Močaranka, Rakovčan, Novešan a Hatalovčan. V rovnakom čase bude prebiehať futbalový zápas. Čaká vás aj diskotéka a hudba na počúvanie od 18. hodiny. V kultúrno-spoločenskom dome sa uskutoční o 15:00 hod. aj stretnutie rodákov.

Ja, Zloduch 3

2. júla o 15:30 a 17:30 hod., Kino Centrum Michalovce

Bývalý zloduch Gru má problém. Medzi prstami si nechal utiecť aktuálne najhľadanejšieho zlosyna na svete, a tak ho vyhodili z práce v Antizloduchovskej lige. Jeho Mimóni sú navyše čím ďalej nespokojnejší lebo ich pán už nie je zlý. Najmladšia dcéra Agnes túži po živom jednorožcovi, ktorý bude neuveriteľne hebučký. A do toho všetkého sa Gru dozvie, že má dvojča, ktoré je mu na nerozoznanie podobné. Až na tie vlasy. To, že má Gru horu nepríjemností je ale výbornou správou pre filmových divákov. Tým totiž dva roky po tom, čo české kiná prevalcovali Mimóni (v roku 2015 sa stali so skoro 850 000 divákmi vôbec najúspešnejšou domácou premiérou), konečne končí čakanie.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM