Lucia Lauková Komunálne voľby

Viliam Zahorčák obhájil post primátora Michaloviec: Prvá reakcia po víťazstve

Obyvatelia Michaloviec v sobotných voľbách rozhodli. Primátorom bude štvrté volebné obdobie po sebe Viliam Zahorčák.

Ilustračný obrázok k článku Viliam Zahorčák obhájil post primátora Michaloviec: Prvá reakcia po víťazstve
Zdroj: TASR

Primátor Michaloviec Viliam Zahorčák, ktorého v sobotňajších (10.11.) komunálnych voľbách podporovali Smer-SD, Slovenská národná strana, Most-Híd a Strana zelených Slovenska, obhájil svoj titul a mesto povedie ďalšie štyri roky.

Získal 4655 z 11 760 p­latných hlasov, čo predstavuje 39,58 %. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

Primátorom bude tak už štvrté volebné obdobie po sebe. „Chcem poďakovať všetkým tým, ktorí mi opätovne, ale aj tým, ktorí mi prvýkrát dali dôveru a veľmi si to cením a verím, že nebudú sklamaní z môjho ďalšieho štvorročného pôsobenia. Ideme pokračovať v tom, čo sme začali. Žiadnych 100 dní, ideme od zajtra normálne fungovať a verím, že všetko to, čo sme sľúbili, čo sme začali, naplno rozbehneme,“ uviedol pre TASR Zahorčák v nedeľu.

Pripomenul, že pokračovať chcú v tom, čo robili doteraz, či už ide o sociálnu politiku, podporu športu, kultúry, investičné akcie v rámci rekonštrukcie spevnených plôch na sídliskách a obnovu individuálnej bytovej výstavby. Plány majú tiež s okrajovými časťami mesta. „Aj tam pôjdeme ďalej. Chceli by sme sa pustiť do plavárne,“ neopomenul s tým, že medzi jeho priority patrí zároveň budovanie inteligentného mesta – Smart City. „Uvidíme, ako bude zastupiteľstvo naklonené, vypracujeme program rozvoja mesta na toto štvorročné obdobie,“ uzavrel.

V meste Michalovce bola volebná účasť takmer 38 %.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM