Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Víťazstvo michalovských otužilcov: Vo vodnej nádrži uspeli medzi stovkami z celého Slovenska

Na hromadnom vstupe do vôd vodnej nádrže sa zúčastnilo viac ako 200 otužilcov z celého Slovenska. Zahviezdili Michalovčania.

Ilustračný obrázok k článku Víťazstvo michalovských otužilcov: Vo vodnej nádrži uspeli medzi stovkami z celého Slovenska
Zdroj: TASR

Na hromadnom vstupe do vôd vodnej nádrže Domaša sa v sobotu 23. novembra 2019 popoludní zúčastnilo viac ako 200 otužilcov z celého Slovenska. Medzi kúpajúcimi boli i Poliaci.

Otužilecko–kulinárske podujatie si podľa slov Rastislava Košalka z občianskeho združenia Vranovské vydry získava z roka na rok stále viac priaznivcov. Ako uviedol, siedmy ročník Katarínskeho kúpania – kotlíku 2019 prišlo na rekreačnú oblasť Dobrá podporiť približne 1 000 ľudí.

140 guľášmajstrov

Hromadnému vstupu do vody predchádzali súťaž vo varení guľášu a súťaž v štafetovom plávaní. „Na súťaži vo varení guľášu sa tento rok zúčastnilo 33 družstiev a 140 guľášmajstrov,“ priblížil prvú zo súťaží Košalka s tým, že odborná porota, ktorú si na podujatie prizvali po prvý raz, označila za jej víťaza NAKA team z Vranova nad Topľou.

Vyhrali otužilci z Michaloviec

Rivalita medzi klubmi otužilcov z východného Slovenska má podľa jeho ďalších slov priestor počas štafetového plávania na štyrikrát 50 metrov. Tento rok sa doň zapojilo osem družstiev. Po prvý raz v sedemročnej histórii podujatia štafetu nevyhrali organizátori, Vranovské vydry, ale otužilci z Michaloviec.

Podujatie sa tento rok na Domaši uskutočnilo po štvorročnej prestávke, keď sa súťaž vo varení guľášu, štafetové plávanie a hromadný vstup do vody realizovali v rekreačnom areáli Lysá Hora vo Vyšnom Kazimíri.

„Vyzerá to tak, že sa tu opäť zastabilizujeme,“ povedal Košalka k miestu konania.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

A keď sme už pri téme vody, zaspomínajte si aj na plavbu výletnej lode po Zemplínskej šírave.

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM