Šport

Prvoligoví futbalisti MFK Zemplín Michalovce zaklinovali ďalšie dôležité víťazstvo. V druhom zápase na domácej pôde nezaváhali a pred 3 tisíc fanúšikmi triumfovali.

Ilustračný obrázok k článku Víťazstvo pred 3 tisíc divákmi: Michalovskí futbalisti neskrývali radosť, reakcie trénerov

Boj o priečku v tabuľke

Súboj o predposlednú priečku tabuľky začali lepšie domáci, ktorí sa ujali vedenia v 8. minúte, keď na center Danka z priameho kopu najvyššie vyskočil Vernon. Domáci pokračovali aj ďalej v aktivite a v 13. minúte mohol ich vedenie zvýšiť Nworah, ale brankár Kuciak jeho strelu vyrazil na roh. V 27. minúte musel Kuciak zasahovať opäť po Mensahovej strele. Hostia v útočnej fáze toho v 1. polčase veľa neukázali, ale paradoxne v 34. minúte mohli vyrovnať, ked Kelemen vytlačil Pančíkovu hlavičku iba na roh. Nedáš-dostaneš sa ukázalo na druhej strane, keď o 5 minút neskôr na Dankov priamy kop najvyššie vyskočil Vernon a hlavou upravil na polčasových 2:0.

Bravúrne výkony

Hosťujúci tréner Fabula urobil do 2. polčasu hneď dve zmeny, keď nastúpili Rendla a Szöke. To ofenzívnu hru hostí oživilo a striedajúci Rendla hneď po 4 minútach mohol znížiť, jeho tvrdá strela však išla nad. To isté sa zopakovalo aj o niekoľko sekúnd, keď Vaščák z dobrej pozície tiež mieril nad. Na druhej strane sa Nworah nedostal k centru Koscelníka a v 62. minúte sa zaskvel brankár Kuciak, ktorý Mensahovu strelu vyrazil na roh. Z neho následne Grič hlavičkoval nad. V 69. minúte mohol definitívne rozhodnúť Kunca, ale jeho strelu Kuciak kryl. Na druhej strane mohli hostia znížiť 6 minút pred koncom, keď sa k Podiovmu centru dostal Kochan, ale Kelemen loptu bravúrne vytlačil na roh. Michalovčania majú po tomto víťazstve pred Podbrezovčanmi už 5-bodový náskok.

Reakcie trénerov

František Šturma, tréner Michaloviec: „Som veľmi rád, že sme zvládli aj druhý šesťbodový zápas. O svojej výhre sme rozhodli už v prvom polčase, v ktorom sme strelili dva góly.“

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „O zápase rozhodla prvá štandardka domácich v 8. minúte. Tá zanechala na našej hre zlý dojem. Nefungoval nám stred poľa, odkiaľ neprichádzali lopty do útoku. Klincom bol pre nás druhý gól domácich na konci prvého polčasu. Aj keď sme v druhom polčase zvýšili snahu, na obrat to už nestačilo.“

MFK Zemplín Michalovce – ŽP Šport Podbrezová 2:0 (2:0)
Góly: 8. a 39. Morlacchi. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Perez – Kapor, 2785 divákov.
zostavy a striedania:
MFK Zemplín Michalovce: Kelemen – Perez, Chubutija, Vernon, Barroso – Montero (56. Grič), Sedlák – Koscelník (89. Tóth), Danko, Mensah, Nworah (68. Kunca),
ŽP Šport Podbrezová: Kuciak – Migaľa, Kupčík, Vajda, Andrič – Kochan, Kapor (46. Rendla), Podio – Gál-Andrezly, Vaščák, Jur. Pančík (46. Szöke)