Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Vládu zaujíma penzión na Šírave: Plánuje výdavky za viac ako 7,77 milióna eur

Ministerstvo obrany (MO) SR vyhlási verejné obstarávanie na rekonštrukciu objektu na Zemplínskej šírave, ktorý má slúžiť ako penzión pre vojnových veteránov.

Ilustračný obrázok k článku Vládu zaujíma penzión na Šírave: Plánuje výdavky za viac ako 7,77 milióna eur
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Obstarávacie náklady na projektovú dokumentáciu a realizáciu stavby predpokladá rezort na viac ako 7,77 milióna eur. Návrh na začatie obstarávania v stredu odsúhlasila vláda.

Aj rekreačné účely

Po rekonštrukcii má objekt spĺňať požiadavky „na efektívne fungujúce zariadenie poskytujúce ubytovacie, rekreačné, rehabilitačné a ostatné služby pre profesionálnych vojakov, vojenských dôchodcov, civilných zamestnancov rezortu obrany a ich rodinných príslušníkov vrátane vybudovania penziónu pre vojnových veteránov“, sa uvádza v materiáli.

Verejné obstarávanie je plánované na koniec februára, rekonštrukcia by mala byť ukončená do konca júla 2021. Zahŕňať by mala komplexnú obnovu vrátane rekonštrukcie striech, interiéru, ale aj prebudovania prístupových ciest či terénnych úprav. Zlepšiť fungovanie ubytovacieho zariadenia má doplnenie izieb, terás i zabezpečenie bezbariérových vstupov.

Komplex budov

„Podľa spracovaného stavebného zámeru je po rekonštrukcii plánovaný počet izieb 95 a počet lôžok 180, z toho 30 izieb s počtom lôžok do 60 na potreby penziónu pre vojenských veteránov,“ približuje materiál.

Komplex budov Zemplínska šírava – kúpele sa nachádza v obci Kaluža v okrese Michalovce. V súčasnosti je pre nevyhovujúci technický stav zatvorený.

Finančné prostriedky na projektovú dokumentáciu a realizáciu stavby budú zabezpečené z kapitálových výdavkov príspevkovej organizácie Bytová agentúra rezortu ministerstva obrany (BARMO). Presná výška nákladov bude stanovená na základe výsledku verejného obstarávania.

Vo videu nižšie si môžete pozrieť video z letnej plavby po Šírave, ktorá prechádza aj okolo spomínaného objektu.

Video: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: archív

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM