Rôzne

Vodiči, jazdite opatrne: V smere na hraničný priechod s Ukrajinou čaká vyše TISÍC kamiónov

V smere na Ukrajinu na cestách východného Slovenska aktuálne čaká na vybavenie alebo je odstavených viac ako tisíc kamiónov.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči, jazdite opatrne: V smere na hraničný priechod s Ukrajinou čaká vyše TISÍC kamiónov
Zdroj: TASR/František Iván

V kolóne pred hraničným priechodom Vyšné Nemecké je to zhruba 400 kamiónov, na Humenskej ceste v Michalovciach stálo v piatok ráno viac ako 200 a na diaľnici D1 od Bidoviec viac ako 700 nákladných automobilov.

Kolóna pred hraničným priechodom Vyšné Nemecké – Užhorod aktuálne končí medzi obcami Orechová a Tibava.

„Čakacie doby na výstupe zo SR pre nákladnú dopravu sa pohybujú na úrovni piatich až šiestich dní,“ uviedla hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Sobrance Agnesa Kopernická.

Kamióny smerujúce na Vyšné Nemecké policajti odstavujú na diaľnici D1, a to v smere od kruhového objazdu pri obci Bidovce v okrese Košice-okolie. „Dnes ráno tam stálo 735 kamiónov. Policajti prichádzajúce kamióny odstavujú aj na Humenskej ceste v Michalovciach, tam ich dnes ráno stálo takmer 210,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Niektorí kamionisti využívajú možnosť dostať sa na územie Ukrajiny cez Maďarsko.

Pri odstavených kamiónoch je znížená maximálne povolená rýchlosť. Polícia žiada všetkých vodičov o zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť a vyzýva ich, aby neohrozovali stojacich kamionistov či službukonajúcich policajtov bezohľadnou rýchlou jazdou.

Foto: archívne

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM