Krimi

Vodiči, zbystrite pozornosť: Úseky v Michalovskom okrese, kde budú striehnuť policajti!

Už v stredu odštartuje 24-hodinová dopravná policajná akcia. Policajti sa zamerajú aj na úseky v okrese Michalovce. O ktoré ide?

Ilustračný obrázok k článku Vodiči, zbystrite pozornosť: Úseky v Michalovskom okrese, kde budú striehnuť policajti!
Zdroj: TASR

Od 19. do 20. apríla 2017 sa na Slovensku uskutoční 24 hodinový Rýchlostný maratón 2017 v podobe dopravno-preventívnej akcie. „Polícia bude kontrolovať najmä dodržiavanie maximálnej dovolenej rýchlosti,“ ozrejmila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Baloghová.

Zapojila sa aj verejnosť

Polícia zapojila do tejto dopravnej akcie aj širokú verejnosť a to výzvou, aby samotní občania navrhli úseky ciest, kde majú policajti merať rýchlosť. „Polícia počas siedmich dní dostala takmer 280 podnetov, v ktorých občania navrhli vyše 300 miest a úsekov,“ uviedla Baloghová s tým, že policajti všetky tieto podnety vyhodnocovali aj z hľadiska bezpečnosti, keďže nie všade je možné bez rizika zastaviť vozidlo. „Po vyhodnotení všetkých návrhov polícia zostavila zoznam Top navrhovaných úsekov,“ doplnila Baloghová. Muži zákona k navrhovaným úsekom od občanov pripojili aj ďalšiu stovku úsekov.

Pozor na rýchlosť

Výsledný zoznam tak obsahuje 386 miest, na ktorých budú policajti počas 24 hodín odhaľovať priestupky za prekročenie stanovených rýchlostí. „Napriek tomu, že ide o preventívnu akciu, závažné priestupky budú policajti riešiť nekompromisne,“ upozorňuje Baloghová.

Navrhované úseky ciest budú podľa jej slov operatívne využívané aj pri kontrole v dohľade nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky počas celého roka.

Zoznam úsekov v Michalovskom okrese, na ktoré si posvietia policajti:

  • Falkušovce – úsek od Bracovce po autob. zast. Falkušovce č.d.126
  • Falkušovce – pri cintoríne (medzi obcami Falkušovce a Dúbravka)

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM