Miroslav Pomajdík Samospráva

Voľby do VÚC: Do boja vyráža aj strana 7 statočných, jej symbolom je kovbojský klobúk

Ďalšia strana zverejnila svoju kandidátku do volieb do VÚC. Strana 7 statočných regionálna strana Slovenska predstavila prvých sedem kandidátov na poslancov v Prešovskom a Košickom kraji. O kreslo predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) zabojuje Vladimír Gürtler.

Ilustračný obrázok k článku Voľby do VÚC: Do boja vyráža aj strana 7 statočných, jej symbolom je kovbojský klobúk
Zdroj: Webnoviny.sk

Do zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja budú kandidovať Zuzana Angelovičová, Anna Lukáčová, Peter Uličný a Ľubomír Vasilišin. V KSK sa budú o post uchádzať Kosmas Bekiaris, Darina Kolesárová a Ladislav Miko.

Chcú zaviesť Košický dukát

„Gürtler sa poďakoval prítomným za prejavenú dôveru a konštatoval, že jeho kandidatúra na predsedu KSK pomôže dostať viac do povedomia občanov stranu 7 statočných, ktorá je doteraz známa predovšetkým v Košiciach," uviedol hovorca strany Ladislav Miko.

Cieľom strany, ktorá vznikla v tomto roku je zníženie nezamestnanosti, riešenie otázky neprispôsobivých občanov a zavedenie paralelnej meny popri eure, ktorá by sa mala volať Košický dukát. Tieto voľby budú pre nich prvé.

Predsavzatie predsedu

„Hlavný predstaviteľ strany sa v minulosti pokúšal dostať ako nezávislý kandidát do parlamentnej politiky, dotiahol to však iba na post miestneho poslanca Košice-Sever. Symbolom regionálnej strany je kovbojský klobúk," doplnil Miko.

Gürtler sa vyjadril, že v blízkej dobe hodlá odstúpiť z funkcie podpredsedu predstavenstva spoločnosti Centrálny depozitár cenných papierov (CDCP) SR, a.s., v Bratislave a všetku svoju energiu chce venovať kampani. V prípade zvolenia za predsedu VÚC, v celom rozsahu ukončí aj svoje pôsobenie v CDCP SR a vráti sa do Košíc.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM