Rôzne Správy

Volíme si nový parlament: Na Zemplíne sa voľby začali bez problémov

Volebný deň sa na Zemplíne začal bez problémov. Od 7.00 h je otvorených všetkých 443 volebných miestností.

Zdroj: Dnes24.sk

Pre TASR to potvrdili členovia troch okresných volebných komisií. „V pôsobnosti Okresného úradu Michalovce máme 184 okrskov, z toho 132 v okrese Michalovce a 52 v okrese Sobrance. Okresná volebná komisia už zasadá, akurát máme k dispozícii auto, predseda sa chce ísť pozrieť na niektoré okrsky v Michalovciach, možno aj inde,“ povedala zapisovateľka michalovskej okresnej volebnej komisie Danica Džačková.

Na priebeh volieb bude v druhom najväčšom volebnom obvode na Zemplíne dohliadať okresná volebná komisia v Humennom. V jej správe sa v okrese Humenné nachádza 88 volebných okrskov, v okrese Snina 48 a v Medzilaborskom okrese 30. Vyplýva to z územného členenia zverejneného Štatistickým úradom SR.

V najmenšom zemplínskom volebnom obvode v pôsobnosti okresnej volebnej komisie vo Vranove nad Topľou je podľa rovnakých údajov 93 volebných okrskov, pričom v samotnom okresnom meste ich je 19.

Pomôže infolinka

V ére samostatného Slovenska ide o ôsme parlamentné voľby v poradí. Stáť budú viac ako 12,6 milióna eur. O priazeň voličov sa uchádza 24 politických subjektov. Volebné miestnosti budú otvorené do 22.00 h. Pre voličov je spustená aj infolinka: 02/4859 2317 a 02/4859 2312.

V parlamentných voľbách môže podľa odhadu Štatistického úradu SR voliť viac ako 4,4 milióna osôb.

Po uzatvorení volebných miestností o 22.00 h sa začnú spočítavať hlasy. Štatistici budú priebežné výsledky zverejňovať na stránke www.volbysr.sk. Definitívne výsledky budú známe po schválení Štátnou komisiou pre voľby a kontrolu financovania politických strán v nedeľu 1. marca.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Voľby 2020
82
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM