Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Vyhýbajte sa veľkým kolektívom: Vysoká chorobnosť zatvorila naše gymnázium

Ďalšia zatvorená škola v Michalovciach stopla rozvrh na michalovskom gymnáziu. Školáci už majú prázdniny.

Ilustračný obrázok k článku Vyhýbajte sa veľkým kolektívom: Vysoká chorobnosť zatvorila naše gymnázium
Zdroj: TASR

Pre akútne respiračné ochorenia, chrípku a chrípke podobné ochorenia preruší naše gymnázium na niekoľké dní výchovno-vzdelávací proces.

Chrípkové prázdniny

Vedúca komunikačného oddelenia, hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková náš spravodajský portál Michalovce 24 informovala o ďalšej dočasne zatvorenej škole v našom meste Michalovce.

Košický samosprávny kraj priniesol aktuálnu informáciu o ďalšej škole, kde dnes v stredu (12. 2. 2020) vyhlásili chrípkové prázdniny.

Vysoká chorobnosť

„Kvôli chrípke a chorobám podobného typu vyhlásilo chrípkové prázdniny Gymnázium Ľudovíta Štúra v Michalovciach. Chorobnosť vystúpila nad 30 percent. Prázdniny sú vyhlásené od 13. 2. do 14. 2. 2020. Žiaci sa do školy vrátia v pondelok 17. 2. 2020.“

Na začiatku februára boli akútne respiračné ochorenia dôvodom prerušenia vzdelávacieho procesu už na desiatkách školách v KSK. Okrem stredných škôl, išlo aj o materské a základné školy.

Prevencia

V tomto období je podľa lekárov najlepšou prevenciou pred chrípkou vyhýbanie sa veľkým kolektívom, ako napríklad návšteve kina či divadla. Prospieva otužovanie, saunovanie či dostatok spánku a oddychu.

Dôležité je pravidelné umývanie rúk, používanie jednorazových vreckoviek, samozrejmosťou by mala byť zvýšená konzumácia vitamínov, a teda zvýšený príjem ovocia a zeleniny.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Michaloviec a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Chcete mať vždy po ruke aj informácie zo Slovenska či zo sveta? Sledujte facebook Dnes24.

Pozrite sa v galérii aj na riaditeľa ZŠ P. Horova v Michalovciach, ktorého sme v minulosti vyspovedali v rozhovore .

Riaditeľ ZŠ P. Horova v Michalovciach: Vyspovedali sme ho v rozhovore
4
Galéria
Zdroj: Slavko Pavolko

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM