Rôzne

Výstavba novej nemocnice v Michalovciach: Práce pokračujú už vnútri budovy

Práce na výstavbe nemocnice v Michalovciach pokračujú už vnútri budovy. Podľa slov kompetentných by sa mali brány špitálu otvoriť začiatkom roka 2018.

Ilustračný obrázok k článku Výstavba novej nemocnice v Michalovciach: Práce pokračujú už vnútri budovy
Zdroj: Svet zdravia

Od ukončenia železobetónového skeletu na jar tohto roka pracovníci zrealizovali hydroizoláciu a termoizoláciu strešného plášťa, osadili väčšinu okien a zateplili dve strany fasády.

„Vo vysokom štádiu rozpracovanosti sú interiérové priečky, vnútorné inštalácie silnoprúdu a slaboprúdu, rozvody zdravotechniky a medicínskych plynov,“ informoval hovorca spoločnosti Svet zdravia Tomáš Kráľ.

Do jari 2017 aj výťahy

V týchto dňoch sa inštalujú rozvody špeciálneho systému podlahového vykurovania a chladenia, ktorý predstavuje takmer 50 kilometrov (km) rozvodov a 40 000 kusov hliníkových termoplechov.

„Okrem spomínaných prác bude do jari 2017 ukončená inštalácia výťahov pre verejnosť a pre logistiku aj vstupného turniketu,“ dodal.

Ročne 8 400 operácií

Investície do projektu Nemocnice novej generácie v Michalovciach predstavujú sumu približne 34 miliónov eur. Súčasťou zariadenia bude centrálny urgentný príjem, komplexná rádiodiagnostika s CT a MR, ale aj oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti či jednodňovej chirurgie. Celkový počet lôžok nemocnice vrátane infektologického a onkologického pavilónu bude 443.

Rátajú tu ročne s 8 400 operáciami, ktoré budú realizované v ôsmich operačných sálach. V štyroch pôrodných izbách a modernej zákrokovej sále počítajú s 1 200 pôrodmi. Počet hospitalizácií by mal dosiahnuť číslo 20 000. Podľa slov Kráľa by sa mali brány nemocnice otvoriť začiatkom roka 2018.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM